ד"ר צבי סדן
ד"ר צבי סדןצילום: עצמי

אם להאמין למחאות הסיירות למיניהן נגד (הרס) הדמוקרטיה, אז יובל דיסקין ואני ששירתנו באותה סיירת אמורים להיות באותו צד פוליטי.

רק שדיסקין לא מייצג סיירת ולא שב"כ ולא כוחות ביטחון ולא שום דבר חוץ מעמדה פוליטית שאני לא שותף לה.

גיוס השירות הביטחוני למטרות פוליטיות זה מעשה מניפולטיבי גס שממנו עשויים החומרים שבהם משתמשים כדי לבנות חומה של שנאה בין חברים לנשק, ללימודים, לעבודה, ואפילו בין בני משפחה.

ודיסקין מפמפם עכשיו מסר חדש שמתפשט כמו ארס במחזור הדם של השמאל, שאומר ש"'המיעוט' שמתנגד במיוחד למהפכה המשפטית והמשטרית, הוא בעצם 'הרוב' כשזה מגיע לנשיאה בנטל". כמובן שלא מיותר להזכיר ש"המיעוט" דיסקין נהנה מפנסיה תקציבית שרובם המוחלט של תושבי מדינת ישראל יכולים רק לחלום עליה. פנסיה שמשולמת לו בין היתר ממסים שגובים מהרוב שלא נושא בנטל.

ויצא ככה שדיברתי לפני כמה ימים עם מישהו מהשמאל שאני מאוד מחבב, שתרגם לי את דיסקין לשפת רחוב, שאומרת שהשמאל מפרנס את הימין הטפילי. מסתבר שזה לא רק החרדים. כל הימין מוצץ את לשדה של מדינתם האהובה. פרזיטים עליך ישראל.

זאת עובדה, הוא אומר לי, שהחתך הסוציואקונומי של מצביעי הימין נמוך מזה של השמאל, ועם עובדות לא מתווכחים. תחפור בנתונים ותגלה איפה נמצאים כל הפרזיטים, הוא מתעקש.

ואני אומר לו שכל ילד כאן מכיר את העובדות והנתונים האלה, ושהבעיה היא לא עם העובדות והנתונים אלא עם ההסבר, הפרשנות לעובדות ולנתונים. אבל הוא בשלו, אתה מתווכח עם עובדות נתונים. ואני אומר לעצמי, איך זה יכול להיות שהוא לא מבין שאין דבר כזה עובדה שלא מלווה בהסבר, פרשנות. מה, הוא לא יודע ששני אנשים שראו את אותה תאונת דרכים יכולים לתאר אותה באופן שונה לחלוטין, שיש הסברים שונים לאותו אירוע, לאותה תופעה?

ניסיתי להסביר שהעובדות לא מדברות על טפילים ופרזיטים. הנתונים הסטטיסטיים רק מראים את ההבדל הסוציואקונומי בין הימין לשמאל, שיכול לשקף עוד עובדה קטנה שצריך להסביר אותה, שנקראת ישראל השנייה.

ובזמן שהוא מדבר על טפילים ופרזיטים, ימנים כמובן, אני חושב לעצמי, איך זה יכול להיות שקיבוצניק, שיודע שכחלון מאשקלון פתח לו את הסתימה בביוב, שפדידה מאור יהודה דאג שהבריכה של הקיבוץ תהיה נקייה, איך זה יכול להיות שאחרי שהמדינה מחקה לקיבוצים חובות של מיליארדים, דווקא הוא מדבר על טפילים ופרזיטים.

וזה מטלטל לראות לאיזה שפל הגיע, לא השמאל שהייתי בשר מבשרו. השמאל של דיסקין, שכבר מאמין באמת ובתמים שבבונים חומסים לו את מטעי הבננות. קשה לראות איך דמוקרטים בשנקל מדברים בלי בושה על חוסר שוויון מהותי כדי להצדיק את שלטון המיעוט הנאור על הרוב החשוך.

בלתי נתפס לראות איך השמאל שטיפח מעמד שלם של חוטבי עצים ושואבי מים בא עכשיו בטענות לאותם אנשים, שהוא מדיר בשיטתיות מכל מוקדי הכוח של מדינת ישראל, אותה תופעה מבישה שיוצרת מצג שקרי של שמאל אינטליגנטי וימין טיפש.

ודיסקין לא דיבר על החתך הסוציואקונומי של הבדואים בנגב שמצביעים לרע"ם. רק חסר לו שיגיד שהם לא נושאים בנטל. וחוץ מזה כולם יודעים שרק יהודים, במיוחד אם הם ימנים, יכולים להיות גם טפילים ופרזיטים וגם נאצים.

ובגלל כל זה אני אומר שדיסקין שקורא לאחדות קורע אותה, בין היתר בגלל סירובו לשמוע את זעקת הפרולטריון שלא נושא בנטל.