רס"ל (במיל') גרוס מלכיה ז"ל
רס"ל (במיל') גרוס מלכיה ז"לבאדיבות המשפחה

רס"ל (מיל׳) מלכיה גרוס בן 25, מהישוב סוסיא בהר חברון, לוחם בגדוד השריון 9212, חטיבת ׳אגרוף הברזל׳ (205), נפל בקרב בדרום רצועת עזה. מלכיה הוא החלל הרביעי מסוסיא.

רס"ל (מיל׳) מלכיה גרוס היה תלמיד בשיעור ז' בישיבת אור עציון. בכך עלה מניין חללי צה"ל במלחמה ל-665.

ראש המועצה האיזורית הר חברון אלירם אזולאי מסר "תושבי המועצה מרכינים ראש בעצב וכאב רב עם היוודע הבשורה הקשה על נפילתו ברפיח של מלכיה גרוס, בן 25 מסוסיא, לוחם בחטיבת שריון 205 אגרוף הברזל. מלכיה הוא החלל הרביעי מהישוב סוסיא .

מלכיה סיים לימודי הוראת מתמטיקה, תוך כדי לימודיו לימד והיה אהוב על תלמידיו. אהב את הבריות, טוב לב. תמיד הסתובב עם ספר ביד. בשעה קשה זו נבקש לחבק ולחזק את משפחת גרוס ואת קהילת סוסיא כולה ולהשתתף בצערה העמוק. יהי זכרו ברוך".

השר בצלאל סמוטריץ' ספד "שבוע שנפתח בבשורה קשה על נפילתו של גיבור. מלכיה גרוס הי"ד נפל בקרב בעזה במלחמה צודקת שעם ישראל יצא אליה עם מטרה אחת - לנצח. ליבי עם משפחתו ברגעים הכואבים ביותר עלי אדמות. עם ישראל מחזק אתכם ושולח חיבוק גדול. בע"ה יחד נילחם ויחד ננצח".

צה"ל פרסם ביום שישי את שמותיהם של עומר סמדג'ה, בן 25 מגנות הדר, ורס"ל (במיל') סעדיה יעקב דרעי, בן 27 מתל אביב, לוחמים בגדוד 9203 של חטיבת אלכסנדרוני, שנפלו בקרב במרכז עזה, במהלכו נפגעו השניים מירי פצצות מרגמה שכוונו לעבר הכוח במסדרון נצרים. הם הובאו למנוחות לפני השבת.

בתוך כך הפלסטינים דיווחו בצהריים (שבת) על הרוגים רבים בתקיפה של מבני מגורים במחנה שאטי שבעיר עזה. בצה"ל מסרו כי "מטוסי קרב תקפו שתי תשתיות צבאיות ששימשו את ארגון הטרור חמאס במרחב העיר עזה". על-פי הדיווחים בעזה, היעד באחת התקיפות היה בכיר חמאס ראאד סעד, שמשמש ראש אגף המבצעים של ארגון הטרור.

ראאד סעד הוא חלק מצמרת הפיקוד של חמאס וב-2021, במבצע "שומר החומות", דווח אז שסעד היה חלק מ"רביעיית המפקדים" שניהלו את הלחימה ממנהרות הטרור, לצד מראון עיסא, מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר וראש הזרוע הצבאית מוחמד דף.