ג'רי סיינפלד
ג'רי סיינפלדצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הקומיקאי ג'רי סיינפלד התעמת עם מפגינים פרו פלסטיניים שהגיעו להופעה שלו ולקול צחוקם של הנוכחים לעג למפגינים וטען שבסוף - בניגוד מוחלט למסר שהם מבקשים להעביר - הם בסך הכל מפרנסים יהודי.

המפגינים פתחו בקריאות בעד הפלסטינים בעזה בעוד הקהל שואג לעברם 'בוז'.

סיינפלד דווקא היה נראה משועשע מאוד. "היי, חזרתם. המוחים חזרו. התגעגעתי אליכם, אבל אתם לא מצליחים, זה מאוד קשה לכם. תקשיבו, אנשים, אני אסביר לכם. אתם ואני באותו עסק. העסק שלנו הוא להביא אנשים לראות דברים בדרך שבה אנחנו רואים אותם. הבעיה שלכם היא שאתם לא במקום הנכון".

לקול צחוקו של הקהל המשיך סיינפלד לדבר בסרקזם אל הקבוצה הפרו פלסטינית: "אתם חייבים לחזור לארגון ששלח אתכם ולהגיד שבסוף רק שילמתם יותר כסף ליהודי בשביל להיכנס למופע שלו. זו לא יכולה להיות תוכנית טובה עבורכם. אתם צריכים לבקש מהארגון שיגבש לכם תוכנית אחרת".

רק לפני שבוע התפרץ מפגין פרו פלסטיני להופעה של סיינפלד. גם במקרה זה הוא בחר ללעוג לו ואמר: גבירותיי ורבותיי, יש לנו כאן גאון. הוא פתר את הסכסוך במזרח התיכון"

"זה מופע סטנד אפ, מטומטם!" הוסיף לעבר המוחה. "בעוד כשלוש שניות הם יתחילו לתת לך אגרופים, אז הייתי מנסה להוציא החוצה את כל הגאונות שלך כדי שכולנו נוכל ללמוד ממך".

"כולנו בצד שלך עכשיו, הבהרת את הנקודה שלך כל כך טוב, ובמקום הנכון, הגעת למקום הכי נכון לשיחה פוליטית שכזו. מחר בחדשות כולנו נקרא על תרומתך. אתה צריך להתרחק 20,000 מייל מהבעיה ולהיכנס בקומיקאי, ככה פותרים בעיות עולמיות. אלה הקומיקאים היהודים שצריך לתפוס".

סיינפלד נחשב לאחד התומכים הקולניים של ישראל בארה"ב, ומיד לאחר טבח 7 באוקטובר הגיע לישראל וסייר בישובי עוטף עזה על מנת להתרשם ממראות הזוועה של הטבח שביצע החמאס.

במהלך ביקורו בקיבוץ בארי, נפגש עם יובל הרן, בנו של אבשלום שנרצח ב-7 באוקטובר. הבן יובל סיפר לסיינפלד כי אביו היה מעריץ גדול שלו.

הרן אמר לסיינפלד כי אם אביו היה יודע שסיינפלד יבוא לביתו זה היה מעלה לו חיוך גדול, אפילו מול כל ההרס.