צוות ערוץ 7 ביקר באתר פרויקט הבניה בעבודה עברית המשותף לחברת ש.א.ג. ובנייני בר אמנה בישוב עלי זהב, מהישובים המבוקשים בשומרון, הממוקם בקרבת ראש העין, פתח תקווה וכפר סבא.

זאב הורביץ (ולול), מנכ"ל ש.א.ג. מספר על הפרויקט והשותפות בין חברת ש.א.ג ובנייני בר אמנה לאורך השנים, שמגיעה שוב לאחר ניסיון מוצלח של בניית מעל מאה יחידות דיור בישוב.

דובי דינר, מנכ"ל בנייני בר אמנה, אומר "זכינו לפני כמה חודשים להיכנס לבנייה בעלי זהב, זו הפעם הראשונה שבה מרימים בעלי זהב בניינים לגובה", ומספר על הפרויקט הכולל ארבעה בניינים ובהם שלושים דירות בסטנדרט בניה גבוה, כולל מתחמי חניה לדיירים, מיזוג אוויר משוכלל, עם כל מה שאפשר.

יוסף דיין, מנכ"ל בן פורת, מציין את העבודה המשותפת עם ש.א.ג ובנייני בר אמנה, כחלק מעבודה משותפת ארוכת שנים ועתירת ניסיון בבניית פרויקטים ברחבי השומרון, "אנחנו משקיעים בפרויקט הזה הרבה מאמצים לעמוד בקצב, לבנות באיכות מאוד גבוהה ולמסור את הדירות בע"ה בזמן למרות המצב המלחמתי שאנחנו נמצאים בו".

רוצים לעלות לגובה בעלי זהב? לפרטים נוספים לחצו כאן

הורביץ מציין גם הוא את ההתגייסות לעבודה משותפת במיוחד בימים אלה. הפרויקט, הוא אומר, החל לפני כחודשיים, וכבר ניתן לראות את הקומה השלישית נבנית לקראת עמידה בזמנים ברמה גבוהה ויוקרתית. דובי דינר מעריך כי אכן בתוך זמן קצר ייכנס המיזם לעבודות הגמר ויגיע לשלב מסירת הבתים עוד לפני המועד שנקבע מראש מול הדיירים העתידיים. "יפה לבוא לפה ולראות עשרות פועלים עובדים ובכל שבועיים עולים קומה. העסק רץ ועובד", מוסיף דינר.

הדמיית פנים הבית
הדמיית פנים הביתצילום: באדיבות 'השדרה'

"מדובר בפרויקט בוטיק יוקרתי. הדירות רחבות מאוד עם מרפסות גדולות שכולן צופות לנוף היפה. רמת הבניה גבוהה מאוד", אומר ולול, ודינר מציין כי "עד לפני שנתיים הבניה בישובים הקהילתיים הכפריים ביהודה ושומרון הייתה בניית צמודי קרקע. כתוצאה ממחסור בקרקעות מתחילים לבנות לגובה, אבל אנחנו משתדלים לשמור על גינות כשאפשר בהיבט התכנון הטופוגרפי ולשמור על המרחב הקהילתי".

רוצים לעלות לגובה בעלי זהב? לחצו כאן

ולול מגדיר את מראה הבנייה הצומחת קומה אחר קומה כאירוע מרגש דווקא בימים אלה. "אנחנו מלאי התרגשות ממה שקורה פה. אנחנו מרוגשים לראות כל קומה שעולה, כל מיקסר בטון שמגיע, כל קיר שעולה".