תלמידים שרים במסדרונות בית החוליםבאדיבות הישיבה

עשרות רבני, תלמידי ובוגרי ישיבת ההסדר איתמר, יחד עם בנות המדרשה החדשה ביישוב, הגיעו אמש (מוצ"ש) אל מחלקת טיפול נמרץ בבית החולים סורוקה בבאר שבע לסעודת 'מלווה מלכה' יחד עם הפצועים מהישיבה ומשפחותיהם של שניים מהפצועים שעודם במצב קשה.

המשפחות והתלמידים שרו יחד והתפללו להחלמתם של הפצועים ובתוכם שני פצועי הישיבה – רועי חיים בן מירב ושמואל בן בת שבע.

אימו של הפצוע רועי ששון אמרה בהתרגשות לנוכחים הרבים שהגיעו: "תלכו בראש מורם ובגאווה גדולה. אתם עושים את הדבר הנכון והנדרש ביותר כעת". עוד הוסיפה האם: "מי שבצבא – שילחם הכי טוב שהוא יכול. זו שליחותו כעת וזה מה שהוא נדרש לעשות בצורה הטובה ביותר. ומי שבישיבה לומד תורה – שילמד הכי טוב שהוא יכול. שני אלו חשובים ביחד ולכל אחד מאתנו השליחות במקום הנוכחי בו הוא נמצא".

"זה מה שנותן לנו כוח להמשיך ולהחזיק ראש מעל המים", אמרה. "כל מי שהגיע לכאן ואני מקווה שלא אשכח אף אחד, מוזמן למסיבת הודיה גדולה בעז"ה שנעשה לאחר שנצא מבית החולים עם החלמתו השלמה של רועי האהוב שלנו. עוד נדע ימים טובים ושמחים ונודה על כל הטוב שה' עושה עמנו". לאחר מכן אביו של רועי ביקש לשיר 'מזמור לתודה' ואמר: "ראינו עליות וירידות במהלך הימים האחרונים ואנחנו רוצים להודות גם על עליות קטנות. כל צעד קטן הוא עצום עבורנו ונותן תקווה גדולה".

הרב אברהם כספי, ר"מ בישיבת ההסדר איתמר, שנכח ב'מלווה מלכה', ציין: "התלמידים שלנו הם כמו הילדים שלנו. הדאגה להם היא עצומה והתקווה להחלמתם ולשיקומם המלאים היא תפילה יום יומית עבורנו כמו להורים שלהם גם כן. באנו כי להתחזק יחד, לאחד רגשות, דאגות, חששות ותקוות ולהתפלל בעוצמה ובדבקות להחלמתם של רועי ושמואל היקרים. דבריהם של ההורים של רועי הראו לנו כמה גדולה ועוצמה יש בעם, כמה אנשי אמונה והודיה אפשר להיות על אף הקושי הנוכחי. באנו לחזק ויצאנו מחוזקים עוד יותר".