הראיון האחרון של רס"ן ג'לאא אברהיםצילום: באדיבות כאן חדשות

רס"ן ג'לאא אבראהים בן 25 מסאג'ור, מפקד פלוגה בגדוד ההנדסה 601, עוצבת עקבות הברזל (401), שנהרג מפגיעת טיל נ"ט במהלך פעילות ברפיח התראיין בחודש מרץ האחרון לכאן חדשות וסיפר על הפעילות המבצעית בעזה.

"אנחנו עושים דיי הרבה, ומה שאנחנו עושים הוא משמעותי", סיפר בריאיון והוסיף: "בסוף אנחנו רוצים להשמיד את חמאס, לא נכנסנו לעזה כדי ללמד אותו לקח. אנחנו צריכים לוודא שהוא לא קיים אחרי זה, ונשארים בפנים עד שנסיים את העבודה. אנחנו רחוקים מלסיים".

"יש למלחמה מחירים כבדים אבל החשיבות של מה שאנחנו עושים בפנים מנצחת הכל. קשה בפנים, אבל הרוח של הלוחמים יותר חזקה", סיכם.

ראש העדה הדרוזית השייח' מופק טריף ספד, "ג'לאא, ממיטב הבנים והמפקדים, מוביל בחיים ומוביל בקרב עד נפילתו. העדה ממשיכה לשלם מחיר כבד מאוד במלחמה, הלב פשוט נקרע לגזרים. אנו מגלים שוב ושוב את השותפות בשדה הקרב, והשוויון בנטל ובאובדן. שותפות זו חייבת להיות גם בחיי היום יום, אך לא כך פני הדברים. בני העדה צריכים להיות שווים לא רק בקרב ובשכול, אלא גם בחיים".

ראש מועצת סאג'ור ג'בר חמוד אמר כי "לג'לאא היו 12 אחים ואחיות. שישה מהם בעלי תפקידים בכירים במערכת הביטחון. שלושה בחיל ההנדסה הקרבית ועוד אחד מגב"ניק ואח במשטרה. הוא בן למשפחה שכולה, שכן סבו נהרג במרדף אחרי מחבלים במלחמת ההתשה. זו משפחה אצילה ביישוב".

"זו משפחה שעברה הרבה, אבל משפחה חזקה", אמר ראש המועצה. "יש שם שלושה אחים ושני אחיינים שמשרתים בתפקידים קרביים ברצועת עזה. ג'לאא הוא גאווה לעדה הדרוזית ולכל פטריוט ישראלי. לצערי כל פעם העדה הדרוזית מוכיחה נאמנות מחדש למדינה, אבל המדינה עדיין לא הוכיחה נאמנות לעדה הדרוזית. זה עצוב".

מתחילת המלחמה נפלו 679 חיילים, 323 מהם בתמרון הקרקעי ברצועת עזה. בנוסף, 4,096 חיילים נפצעו באורחים שונים - מהם עדיין מאושפזים בבתי החולים תשעה במצב קל, 195 במצב בינוני ו-32 במצב קשה.