רס"ן ג'לאא אבראהים
רס"ן ג'לאא אבראהיםצילום: באדיבות המשפחה

הותר לפרסום כי רס"ן ג'לאא אבראהים בן 25 מסאג'ור, מפקד פלוגה בגדוד ההנדסה 601, עוצבת עקבות הברזל (401), נהרג מפגיעת טיל נ"ט במהלך פעילות ברפיח.

אבראהים הוא הלוחם הדרוזי ה-11 שנפל במלחמה. הוא הותיר אחריו אם ו-12 אחים, רבים מהם בתפקידי ביטחון משמעותיים. אביו של ג'לאא היה גם הוא איש ביטחון, ונפטר מדום לב. לפני כמה חודשים צילמו בני המשפחה סרטון מרגש, שבו הוא נראה שב הבית מהלחימה ומחבק את אמו.

ראש העדה הדרוזית השייח' מופק טריף ספד, "ג'לאא, ממיטב הבנים והמפקדים, מוביל בחיים ומוביל בקרב עד נפילתו. העדה ממשיכה לשלם מחיר כבד מאוד במלחמה, הלב פשוט נקרע לגזרים. אנו מגלים שוב ושוב את השותפות בשדה הקרב, והשוויון בנטל ובאובדן. שותפות זו חייבת להיות גם בחיי היום יום, אך לא כך פני הדברים. בני העדה צריכים להיות שווים לא רק בקרב ובשכול, אלא גם בחיים".

ראש מועצת סאג'ור ג'בר חמוד אמר כי "לג'לאא היו 12 אחים ואחיות. שישה מהם בעלי תפקידים בכירים במערכת הביטחון. שלושה בחיל ההנדסה הקרבית ועוד אחד מגב"ניק ואח במשטרה. הוא בן למשפחה שכולה, שכן סבו נהרג במרדף אחרי מחבלים במלחמת ההתשה. זו משפחה אצילה ביישוב".

"זו משפחה שעברה הרבה, אבל משפחה חזקה", אמר ראש המועצה. "יש שם שלושה אחים ושני אחיינים שמשרתים בתפקידים קרביים ברצועת עזה. ג'לאא הוא גאווה לעדה הדרוזית ולכל פטריוט ישראלי. לצערי כל פעם העדה הדרוזית מוכיחה נאמנות מחדש למדינה, אבל המדינה עדיין לא הוכיחה נאמנות לעדה הדרוזית. זה עצוב".

מתחילת המלחמה נפלו 679 חיילים, 323 מהם בתמרון הקרקעי ברצועת עזה. בנוסף, 4,096 חיילים נפצעו באורחים שונים - מהם עדיין מאושפזים בבתי החולים תשעה במצב קל, 195 במצב בינוני ו-32 במצב קשה.

אחר הצהריים (ראשון) תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר בהכוונה מודיעינית של אמ"ן, שב"כ ופיקוד הדרום, מתחם בו הסתתרו ושהו מחבלים, במבנה בית ספר שבעיר עזה.

במקביל, הותקפה והושמדה תשתית ייצור אמל"ח שמוקמה במרחב בית הספר והייתה בשימוש חמאס.

במקביל המטחים של חיזבאללה בגבול הצפון נמשכים. אדם אחד נפצע באורח קשה ושניים נוספים נפגעו באורח קל מפגיעת טיל נ"ט ששוגר בצהריים בלבנון ופגע במבנה בגליל המערבי.

הפצועים טופלו על ידי כוחות ההצלה ופונו לקבלת טיפול רפואי. אחד מהפצועים קל הוא חייל והשני אזרח אמריקני. מוקדם יותר דווח על גבר כבן 28 שנפצע באורח קשה בכפר זיתים כתוצאה מהמטח הכבד הבוקר (ראשון) לעבר הגליל התחתון. צוותי הצלה שהוזעקו לזירה העניקו לו סיוע רפואי ראשוני ופינו אותו למרכז הרפואי בפוריה.

פראמדיק מד"א דוד פחימה וחובש בכיר במד"א אביעד עמר סיפרו: "חברנו עם הפצוע שהיה בהכרה מלאה וסבל מפגיעות רסיסים בגופו. הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשמצבו קשה ויציב".

שריפה פרצה במשמורת הארבל בעקבות המטחזיו לוי רשות הטבע והגנים

הירי של חיזבאללה הורחב היום לאיזורים בהם לא נשמעו אזעקות מאז חודש אוקטובר כשבעיר טבריה דווח על שמיעת הדי פיצוצים. בצה"ל מסרו כי זוהו כ-20 שיגורים שחצו משטח לבנון למרחב הגליל התחתון, חלקם יורטו בהצלחה על ידי לוחמי ההגנה האווירית.

בהמשך זוהו עוד כעשרים שיגורים בהם שני שיגורי נ"ט שנורו ממרחב עייתא א-שעב לעבר מרחב שתולה ללא נפגעים. בחיזבאללה מסרו כי היעד לשיגורים היה בסיס נמרה מערבית לטבריה וכן בסיס חיל האוויר בהר מירון בתגובה לחיסול של איש הארגון אתמול.