בן גביר
בן גבירצילום: חיים גולדברג, פלאש 90

השייח’ ספוות פרייג’, מנהיג התנועה האיסלאמית – הפלג הדרומי, המיוצגת בכנסת ע"י מפלגת הרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ), קורא למוסלמים בישראל (בלשונו "החברה הערבית ב’פנים’”) ללמוד לקח מהגירתו של נביא האיסלאם מוחמד מהעיר מכה לעיר מדינה המצוינת בימים אלה.

הלקח המרכזי, לדברי פרייג’, הינו להימנע מלהשלים עם המצב הנוכחי על הקשיים שבו, אלא לפעול לשינוי המצב בדרך של אמונה בצדקת הדרך, בדומה למוחמד וחבריו שלא נכנעו לכופרים וביססו את יסודות המפעל האיסלאמי, בנו חברה מוסלמית ולאחר מכן את אומת האיסלאם.

בהקשר זה ציין פרייג’, כי אללה זיכה את המוסלמים בישראל להיות השומרים של מסגד אל-אקצה והנאחזים בו, והדבר בה לידי ביטוי בפעילות אגודת אל-אקצה, השייכת לתנועה האיסלאמית, המארגנת הסעות לעולי הרגל המוסלמים למסגד אל-אקצה

לדבריו, המוסלמים המבקשים לבקר במסגד אל-אקצה "מוצאים לפניהם את משטרת בן גביר הפשיסט הגזעני" אשר "פועלת למנוע מבעלי הזכות מלהיכנס למקום עלייתו לשמיים של נביאם" ו"מיישמת כלפיהם סוגים שונים של אלימות מילולית וגופנית".

כמה בורים אלה ואדוניהם. אנו האומה של מוחמד. אנו מהללים את המקומות הקדושים של אללה ומקדשים את בתיו. אנו מגינים על משימת עבודת (אללה)".

"אנו מבקשים מאללה שיסיר את העוול מהנתונים לדיכוי ושיהפוך את המזימה של אנשי העוול נגדם", כתב פרייג’.