הגדר המפרידה בין בת חפר לטול כרם
הגדר המפרידה בין בת חפר לטול כרםצילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

צה"ל הודיע אחר הצהריים (שני) כי יבדוק את התקרית בה תועדו פלסטינים רבים חוצים את גדר הגבול באזור בת חפר.

הבוקר פורסם תיעוד שעורר סערה בו נראו פלסטינים רבים חוצים את הגדר בעזרת סולם במרחב התפר.

התיעוד פורסם ברקע דיווח ב'ynet' על כך ש"בפיקוד המרכז של צה"ל ובשב"כ זיהו לאחרונה כניסה של כ-40 אלף שב"חים לישראל דרך פרצות בגדר". בדיווח נטען כי "רובם ככולם מבקשי עבודה שמסתננים כדי להתפרנס לאחר שישראל עצרה את כניסתם ב-7 באוקטובר".

הכתב יוסי יהושוע ציטט בכירים בצה"ל שקוראים "להכניסם באופן מסודר", אבל מאשימים את השרים סמוטריץ' ובן גביר שמתנגדים למהלך.

עו"ד נתי רום הגיב לתיעוד ולדיווח: "מתפעל מהיכולת של שב"כ לזהות כניסה של מפגעים פוטנציאלים. זה נראה יותר ששוב שב"כ מאפשר כניסה המונית ולא חוקית של שבחי"ם תוך פגיעה בביטחון ישראל".

פעילת הימין איילת לאש הגיבה על התיעוד: "היי תושבי בת חפר, ראש העין, כפר סבא, סתם שתדעו ולא תהיו מופתעים, מאיפה ואיך יבואו הנוחבות בטבח הבא. ככה הם עושים את זה למשל בימים אלו. בינתיים זה לעבודה, עד שיעלה להם הסעיף. ותודה למע' הבטחון על 'מכשולים' וגדרות כושלים שעלו לנו מיליארדים. גם כשעוצמים עיניים זה לא מעלים את הנאצים".

פעיל הימין מאיר אטינגר כתב: "שיהיה ברור, 40 אלף שב"חים לא נכנסים אם צה"ל והשב"כ לא רוצים שייכנסו. בשב"כ עושים שביתה כדי להכריח את הממשלה ליישם את המדיניות הפוליטית שלהם לחיזוק הרשות הפלסטינית".

דובר צה"ל מסר: "בהמשך לסרטון שהופץ ברשתות החברתיות בשעה האחרונה על חציית שב"חים במרחב התפר, האירוע נמצא בבדיקה".