ירון אברהם
ירון אברהםצילום: Tomer Neuberg/Flash90

הכתב המדיני של חדשות 12 ירון אברהם מסביר את המוקש של חמאס בעסקת החטופים עליו מסכימים ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט.

"לגופה של עסקה, אפרופו המתיחות בין נתניהו לגלנט, על דבר אחד, להבנתי לפחות, הם מסכימים", פתח אברהם את דבריו והסביר כי השניים מסכימים "על המצב שבו, בין שלב א' לשלב ב', המשא ומתן ימתח כמו מסטיק, בלי שיש יכולת פריצה של הדבר הזה וחזרה להילחם - אני חושב ששניהם מסכימים באופן מוחלט".

הוא ציין כי "יש לזה גם היגיון, אם אנחנו ממשיכים את המשא ומתן ולא מגיעים להסכמות, מרבית החטופים שלנו נמצאים בידי חמאס, שלא לדבר על הלגיטימציה הבינלאומית שלנו שתהיה ברמה של אפס, כי ארצות הברית תהיה ערבה לכך שהמשא ומתן צריך להימשך".

"לכן ישראל לא יכולה להסכים לתנאי הזה", הבהיר אברהם והוסיף כי "יש התקדמות מצד אחד שחמאס אומר, אני לא דורש את הפסקת המלחמה מבעוד מועד, אבל צריך להגיד ביושר, יחיא סינוואר באקט מאוד מתוחכם, תוקף את הבעיה מהכיוון השני שלה, פשוט הופך את סדר הזמנים וכובל את ישראל למקום מאוד בעייתי".

עם זאת הוא ציין: "אני מסכים שישראל יכולה לגלות הרבה יותר יצירתיות, הרבה יותר אקטיביות, להציע ניסוחים אחרים מה שלא קרה ביום שישי, ישראל רק העבירה את התנגדותה לסעיף. נקווה שזה יקרה בימים הקרובים".