אביה שרמן מגיע לאולפן ערוץ 7ערוץ 7

הזמר והיוצר אביה שרמן, סרן במילואים, משחזר בראיון באולפן ערוץ 7 את אירועי שבת שמחת תורה שהתרחשו רגע לפני שהתכוון להוציא סינגל ראשון.

הוא גר עם אשתו גפן ושלושת ילדיו בגבעה בשומרון ליד אלון מורה. "אני גר בגבעת נחלת יוסף בשומרון ובבוקר שמחת תורה כולם גויסו והגבעה התרוקנה מגברים. הגעתי לצאלים, אספתי את החיילים, ולמחרת היינו כבר ברעים והבנו את גודל האירוע. הבנו שהגענו למקום אחר שאפילו לא דמיינו שניכנס כמילואימניקים אי פעם לעזה ללחימה. היינו שבועיים-שלושה בצאלים ואז נכנסנו פנימה", מספר שרמן.

כאמור, מתקפת חמאס התרחשה סמוך לתאריך אותו סימן לפרסום שירו הראשון. "בשנתיים האחרונות החלטתי שאני רוצה להיות אמן יוצר ולפרסם שירים. קבענו יעד שהשיר הראשון יצא ב-10.10. אחרי שיצאתי מעזה הוצאתי את הסינגל הראשון שנקרא 'מאמין בי' ולפני שבועיים את השני שנקרא 'הנה אני'".

גם בעזה, לאחר כמה שבועות, הוא הרגיש את הצורך במוזיקה. "כשראיתי שהמצב מתחיל מעט להירגע והמשימות היו יותר ברורות, ביקשתי מהרס"פ שלי להביא לי כלי נגינה וזה עזר מאוד. ישבנו מדי פעם ושרנו".

השירים, לדבריו, כוללים שילוב של תובנות מחייו - כולל מהלחימה. "אני חושב שבסוף יוצר מביא ליצירה שלו את כל העולם הפנימי שלו, את החוויות שלו מהמשפחה, מהזוגיות, מהחברה. אני חושב שאני מביא את התחושות והתובנות שעלו לי בזמן המלחמה והרבה זה גם העיבוד שאחרי".

את השיר 'הנה אני' שיצא לאחרונה כתב שרמן לזכר חברו אלחנן קליין הי"ד שנרצח בפיגוע כשחזר מהמילואים. "שמעתי שהוא נרצח רק שלושה שבועות לאחר שזה קרה. יצאתי הביתה ואשתי סיפרה לי כי הניתוק במילואים היה חזק מאוד. הוא היה אדם מאוד חי ופורה ואמרתי שהוא היה מבסוט מהשיר הזה".

ומה התוכניות לעתיד? "התחלתי להבין שזאת השליחות שלי בעולם ואני רוצה לעשות את זה בצורה גדולה. ואני מבין שלעשות בכלים שאני אוהב, שזו מוזיקה, ובמה, וצריך להסתער ולהשתמש בהם ואין מה לחשוש. אני עובד על אלבום בכורה ושירים חדשים - גם אחרים ממה שעשיתי עד היום".