מוריה אסרף על נאומו של פוקסחדשות 13

הכתבת המדינית של חדשות 13 מוריה אסרף התייחסה במסגרת דיון באולפן לנאומו של האלוף יהודה פוקס אמש על הפשיעה הלאומנית ביהודה ושומרון.

"האלוף יהודה פוקס ידע היטב מה יצטטו מהנאום שלו עם עזיבתו", כתבה אסרף והוסיפה: "לא את אמירותיו על המאבק בטרור הפלסטיני המרים את ראשו נגד המתיישבים, אלא דבריו נגד קומץ יהודי".

"ושוב", כתבה, "לא בפעם הראשונה, גם בתוך צה"ל מתבלבלים בין אויב לאוהב".

באולפן היא אמרה: "אני חושבת שהבחירה בטקס הסיום שלו, בדברים שהוא נושא עם עזיבתו את התפקיד, לשים את הזרקור על אחוז כל כך שולי בקרב ציבור המתיישבים, אולי מלמדת על תפיסות העולם שלו, אולי מלמדת על החלטה שגויה".

לדבריה, "יהודה פוקס מכיר היטב את ציבור המתיישבים ויודע שרובם המכריע נלחם בעזה או בחזיתות אחרות בימים אלו, רובם המכריע לא אלים כפי שמנסים אולי במהלך השנים האחרונות, גם בצה"ל בעיניי, לצייר את המתנחלים שלא בצדק".

היא הדגישה כי "האחוז המאוד בודד שחלקו הגדול בכלל לא מגיע מתוך ההתיישבות, בו צריך לטפל, אבל להפוך את זה לחזות הכל, אני חושבת שהתבלבלנו בסדרי העדיפויות".

לסיום אמרה אסרף והעבירה מסר: "אני חושבת שצה"ל צריך קודם כל למקד המאמץ שלו בהגנה על המתיישבים ביהודה ושמרון ואחר כך לטפל בפשיעה הלאומנית, ששוב האחוזים שלה מאוד מאוד שוליים, והציבור הזה ברובו המכריע זה ציבור שמסייע למדינה, בונה את המדינה, מגן על תושבי העוטף ומגן על תושבי יהודה ושמרון ומגן על תושבי הצפון ולשם צריך להיות הזרקור תמיד ושלא נשכח מי אויב ומי אוהב לפעמים אני חושבת שיש בלבול".