ניר ונועה ברנס
ניר ונועה ברנסצילום: באדיבות המשפחה

נועה וניר ברנס, זוג הורים בני 46 מקיבוץ אורטל שבצפון רמת הגולן, נהרגו אמש (שלישי) מפגיעה ישירה ברכבם סמוך לצומת נפח.

השניים היו בדרכם לביתם בקיבוץ כשרכבם ספג פגיעה ישירה במטח הכבד ששיגר חיזבאללה לעבר הצפון.

ניר עבד בעבר כמנכ"ל מתחם האירוח "תיירות קיבוץ אורטל" וניהל את ענף הלול של המשק, ונועה עבדה כשוקולטיירית - יוצרת שוקולד ומנחת סדנאות - והייתה מזכירת ענף המטע בקיבוץ. הם הותירו אחריהם שלושה ילדים, בני 13, 16 ו-18.

28 ישראלים נהרגו מאש חיזבאללה בצפון מתחילת המלחמה, בהם 11 אזרחים ו-17 חיילים.

לאחר מכן נמסר מהמועצה: "בוקר קשה ועצוב בגולן. שני חברים, הורים לשלושה ילדים, נרצחו בדרכם הביתה. קהילת הגולן כולה המומה, כואבת ואבלה. אנו מחבקים את בני המשפחה ואת קהילת אורטל והחברים באבלם הכבד. נמשיך להיות קהילה מאוחדת ותומכת כפי שהיינו עד כה בתקווה לימים טובים יותר".

מקיבוץ אורטל, שבו התגוררו בני הזוג וילדיהם, מסרו: "אבל כבד ירד על קיבוץ אורטל. נועה וניר ברנס, חברי הקיבוץ, נהרגו מפגיעה ישירה ברכבם. נועה וניר היו חברים מרכזיים ואהובים באורטל. הם הגיעו לאורטל בשנת 2012. קהילת אורטל חזקה ומלוכדת, מחזקת את המשפחה ומתמודדת עם המצב".

אחד התושבים מאורטל אמר הבוקר: "לפני כמה ימים כתבתי על כך שהבית שלי נשרף. היום הלב שלי נשבר - שני אנשים מדהימים מהקיבוץ שלי נהרגו בדרך הביתה, הורים ל-3 ילדים גיבורים שהיו חניכים שלי לאורך השנים. הלב נשבר והביטחון לא קיים. חייבים להציל את הצפון".

פאראמדיק מד"א אביב אטרי על הטיפול בנפגעיםמד"א

בצה"ל מסרו כי זוהו כ-40 שיגורים שחצו משטח לבנון למרחב מרכז רמת הגולן. מטח הרקטות הגיע בתגובה לחיסול שומר הראש לשעבר של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה והאחראי על העברת נשק ללבנון בתקיפה ישראלית על מכוניתו בכביש דמשק-ביירות, סמוך לבירת סוריה.

מ"מ מפקד תחנת גולן, רפ"ק חיים ביטוןדוברות המשטרה