זירת הפגיעה ברכבם של נועה וניר ברנס
זירת הפגיעה ברכבם של נועה וניר ברנסצילום: כבאות והצלה

קרובי משפחה וחברים של נועה וניר ברנס שנהרגו אתמול (שלישי) מפגיעת רקטה במטח לרמת הגולן מתקשים לעכל את האובדן.

הגר אדר, אחותה של נועה, ספדה לה בריאיון לכאן חדשות: "אני בעיקר בהלם, רק לפני רגע השוטרים הגיעו ואמרו שיש זיהוי רשמי. נועה וניר היו איתי על הקו חצי שעה לפני שזה קרה. הם לקחו חצי יום חופש ונסעו לסידורים בכרמיאל".

"הם היו זוג שהכיר באוטובוס בגיל 20, בצבא. שניהם יצאו מפנימיות, התאהבו אחד בשני. הם היו זוג נערץ אהוב אוהב. תמיד עשו טוב, צחוקים ושמחת חיים. נועה וניר עברו לגור באורטל מתוך אהבת הארץ. היא הקימה עסק 'גברת שוקולדה' וניר עבד בלול, היה חבר בכיתת כוננות ושימש כמנכ"ל התיירות בקיבוץ".

ירון לוי, חבר קרוב של בני הזוג סיפר בריאיון לעיתון מעריב כי "אני ומשפחתי עברנו לקיבוץ לפני שבע שנים, ונועל׳ה ונירו היו המשפחה הקולטת שלנו. נירו ונועל׳ה דאגו לנו לכל דבר, דאגו שלא יחסר לנו כלום, בנדיבות וברוחב לב. הם הפכו להיות החברים הכי טובים שלנו בקשר יומיומי הדוק, נסענו לחו"ל יחד, כל הזמן היינו יחד. בזכותם, הקיבוץ הפך להיות בית עבורנו".

"ברגע שקיבלנו את הזיהוי של ההרוגים עולמי חרב - הייתי בתוך הסיטואציה עצמה - אך לא עיכלתי שהדבר הזה קורה, זה אירוע בלתי נתפס".

על נועה סיפר: "היא תמיד ידעה לחייך ולעודד, וניהלה את נושא כוח האדם בחקלאות ברמה מאוד גבוהה. הייתה לה יד מקצועית מאוד, היא הייתה עושה שוקולדים, פרלינים וסדנאות לילדים ולמבוגרים של הכנת שוקולד. לאחרונה היא תכננה לפתוח סדנה במתחם התיירות של הקיבוץ, עזרתי לה בכך והתחלנו בהכנות - וסיכמנו שרגע אחרי שהמלחמה תסתיים - הסדנה תפתח באופן רשמי. לצערי זה כבר לא יקרה".

ניר ונועה ברנס
ניר ונועה ברנסצילום: באדיבות המשפחה

על שלושת הילדים שנותרו יתומים סיפר: "בנם הגדול סיים רק עכשיו י"ב והוא הפתיע אותי בעוצמות שלו לאחר הטרגדיה, הוא ילד חזק ונבון מאוד".

חבר קיבוץ אורטל, אורי הייטנר אמר כי "מדובר בזוג חברים משמעותיים ואהובים, קיבלנו את הידיעה בזעזוע, הלם וכאב. שעה קשה. הגולן היה במשך עשרות שנים האזור השקט במדינה, בשבועות האחרונים מתמקדים באזור שלנו - לא נתפנה".

מולי שפיגל, מנהל אגף הנדסה במועצה האזורית גולן סיפר: "הגעתי חצי שעה אחרי הפגיעה וראיתי את האוטו בוער. המשטרה הגיעה אמרה לנו שיש התרעות לנפילות ואחרי דקות היו עוד שתי נפילות קרובות. הפגיעה הייתה ישירה במנוע. כל יום יש אירוע. לפני כמה ימים הייתה נפילה בכביש. במזל לא נסע שם אף אחד".

בקיבוץ אורטל ספדו ואמרו כי "קהילת אורטל מחזקת את המשפחה ומתמודדת עם המצב".