חזון הברזל

בנימין נתניהו איננו מתאים בעת הזאת להוביל את עם ישראל. עם ישראל משווע למנהיג בעל חזון ועם כבוד לאומי. דעה

יעקב (כצל'ה) כץ , כ"ג באדר תשע"ו

מכות הגרזן החוזרות ונשנות בראש המאבטח צביק'ה כהן במעלה-אדומים הן מכות בראשנו כולנו ולכן מאמרי החד והבלתי מתפשר.

חמשת החודשים האחרונים משמשים כמראה להתנהלותו של נתניהו בשבע השנים האחרונות. משותק בהנהגותיו הביטחוניות ומפוחד בתגובותיו לטרור הגרזני והדריסתי, גורר אחריו רוה"מ את שרי ממשלת ישראל כולם, את צה"ל ואת העם כולו, לתחושת חוסר בטחון בצדקת דרכינו לזכותנו על ארץ מולדת, ארץ מכורה, ארץ אבות, ארץ ישראל.

האמת צריכה להיאמר בצורה ברורה ונוקבת: בנימין נתניהו איננו מתאים בעת הזאת להוביל את עם ישראל. עם ישראל משווע למנהיג בעל חזון ועם כבוד לאומי. נו, נתניהו לא, ומי כן? ומה האלטרנטיבה? הגם ששאלה זו נכונה, צריכים אנשי השכל והחכמה, החזון והגבורה להסכים ששאלה זו נשאלת אך ורק אחרי ידיעת העובדה המצערת והברורה שנתניהו ובעקבותיו שר הבטחון יעלון אינם מסוגלים מסיבות שונות לספק ביטחון לתושבי ישראל ואין ביכולתם הנפשית לקבל החלטות של גבורה מינימאלית שיש בהן כדי להרתיע את הרוצחים הערבים מלבצע את זממם.

התשובה היתה צריכה להופיע מהתנועה שלנו המיוצגת בכנסת למצער ע"י 8 מנדטים ושבלעדיה אין לנתניהו את היכולת להיות רוה"מ. תנועתנו מובלת ע"י נפתלי בנט שצוטט לאחרונה בהודעה שלא הוכחשה, ש"שני בתים בחברון אינם סיבה מספקת בכדי לפרוש מהממשלה ואפילו לא לאיים בפרישה".

צריך לציין שלא רק שני הבתים בחברון אינם עילה לאיים על שלמות הממשלה, אלא כל מאות פעולות הטרור בחמשת החודשים האחרונים ורצח עשרות היהודים, גם הם אינם עילה לאיום על שלמותה. גם התנהלות שר הבטחון ורוה"מ כלפי סוגיית הוצאת תודעה יהודית מהרבנות הצבאית והכפייה על גילוח הזקן, אף הן אינן סיבות לאיום על שלמות הממשלה.

ברור מעל לכל ספק שאם היה בנט מייצג את ערכי התנועה שעליהם נבחר באופן שאיננו משתמע לשני פנים, כדוגמת ההרתעה הנדרשת למעשי הטרור הבלתי פוסקים, וזה היה תנאי לקיום הממשלה, היה רוה"מ מתיישר לפי חזון הברזל של המנהיג הציבורי שלנו.

סיסמאות היוצאות השכם והערב מפי בנט אינן יותר מאשר בלוני ניסוי של היועצים התקשורתיים המנסים למקם את בנט בקדמת הבמה הפוליטית לפי חזות עיניהם העסקית והכישרונית.

צריך לשאוף שעד שהציבור בישראל יעמיד בראשו מנהיג הראוי לנו בעת הקשה הזו, לפחות תנועתנו תעמיד בראשה אדם בעל חזון ברזל של אמונה בערכי היסוד של עם ישראל, שיוכל לכוף על הממשלה את ההרתעה המתבקשת במצב הבטחוני הקיים.