י"ז בתמוז תש"פ 01:09

איתא במדרש שבלעם הוא כושן רשעתיים,

וצ"ע הרי כתוב בפירוש שהרגו את בלעם בחרב.

עוד צ"ע למה אמר בלעם לאתונו "לו יש חרב בידי" וכי לא יכל להרגה בקללה,

וביותר, שהוא ונעריו ההולכים לבדם בדרך ודאי נשאו עימם חרבות להתגונן, ונראה שבלעם מדבר על חרב מסוימת שאם היא דוקא היתה בידו היה הורג אותה.

ויותר תמוה, למה נהרגה האתון לבסוף. ומש"כ רש"י שזה כדי שלא יתבייש בלעם צ"ע, כי את הבושות העיקריות עושה לו התורה עצמה שכתבה את כל המעשה לדורות.

עוד מצינו במדרש שבלעם היה יכול לעוף באויר, ומשמע שעשה כן בלי איזשהו חפץ קסם אלא לבד.

והנראה לבאר, שהיה קוסם חזק מאד שעשה לעצמו "גיבוי" ע"י שחלקים מנשמתו היו בכל מיני חפצים וביניהם אתונו, ולמרות שנהרג הצליח לחזור בצורת כושן רשעתיים.

ואת האתון א"א להשמיד ע"י קללה אלא רק עם חרב מיוחדת שלא היתה בידי בלעם. ואכן בסוף הרגו אותה אלא שככל הנראה היו לו הורקרוקסים נוספים.

@ארץ השוקולד @כי בשמחה תצאו @אניוהוא @asd100 @הגיגים בע"מ @נחשון מהצפון(וסליחה ממי שתוייג ולא מתעניין בהארי פוטר, תייגתי כל מי שעוד פעיל בפורום השומם הזה...)

ואם תוכלו - נא לתייג את @ר ג שהעלה את השו"ת, ומשום מה אינני מצליח לתייגו. 

כ"ד בתמוז תש"פ 13:21
אם כי ניתן לתרץ ממעשה גנדלף והבלרוג אבל זה להבדיל בין הרשעים לצדיקים, ומצינו אצל סרומן הרשע שאכן נהרג
א' באב תש"פ 21:16

לא מתכתב עם נשים בפרטי.

י"ט בתשרי תשפ"א 09:18

האם אני רץ כדי לחסוך זמן או כדי להרוויח זמן? האם אני נרדף מההעדר או רודף אחר השלמות?

"אתה יכול לזכות בכל הטוב שבכל העולמות אם תתחיל עוד פעם אחת מחדש." [שמואל פרדניק, בדרך אל הגאולה]

מנהל פורום פרוזה וכתיבה חופשית ופורום צלילים ומוסיקה - מוזמנים לבוא לבקר!

כ"ג בכסלו תשפ"א 10:32

ז' באייר תשפ"א 23:33

יואו זה טובבב

ז' באייר תשפ"א 23:48

ששכחתי לכתוב שזה לא רעיון שלי. אז הנה אני מודיע..

ח' באייר תשפ"א 14:55

ואפשר לומר שהיה יכול לעוף כי עוף החול, מצנפת המיון והחרב באו לעזרתו, כמו להאר"י בחדר הסודות, וקשיא כי בלעם היה רשע, וכנראה היה בסלית'רין, וצ"ע.

ח' באייר תשפ"א 14:57

ואני לא בסוגיה.. 😅

שים לב שזה לא פורום ה"פ

ח' באייר תשפ"א 15:00

לא בסדר.. צריכים להיות בקיאים בסוגיה זו פטיש

חשבתי שזה פורום הארי פוטר.. ערכתי..

י"ג באייר תשפ"א 21:38

ט' באב תשפ"א 21:49
איך נעריו שהלכו איתו לא שמעו את האתון? כנראה שהיא דיברה בלחשננית וגם הוא
ואפשר להרחיב ולומר שלו יש חרב בידי פי' שבידו אין אבל לו יש וכנראה שבלעם הרג את אמא של החרב וזה הגן על החרב באופן כלשהו עד שבלעם לא יכל לגעת בה

בטוחים שאתם היחידים בערוץ שקוראים שר הטבעות?

כנסו לפורום שר הטבעות - המקום בשבילכם!

"הגיד לך אדם מה טוב, ומה ה' אלוקיך דורש ממך כי אם עשות משפט ואהבת חסד והצנע לכת עם אלוקיך"

אולי יעניין אותך