ד' בשבט תשפ"א 14:23
אפשר הסבר פשוט ובהיר מה הסיפור עם התקנות החדשות של המשכנתא?
מי שיש לו משכנתא האם משתלם לעשות מחזור משכנתא? מה בעצם זה אומר?

בבקשה אל תשלחו אותי ליועץ משכנתאות רוצה להבין ולא כל כך הצלחתי מהאינטרנט
ד' בשבט תשפ"א 17:27
מה שמשתנה זה שמותר לקחת עד שני שליש במסלולים בהם הריבית משתנה בתדירות גבוה (ולכן, בעיקרון, נמוכה). עד היום היה מותר רק שליש.
האם זה שווה? לא לגמרי ברור עדיין איך הבנקים יתמחרו את זה, כנראה שתקופות ארוכות זה לא יהיה כדאי.
בכל מקרה, רק בסוף פברואר זה יכנס לתוקף למחזורים.
אז כדאי יהיה לפנות ליועץ משכנתא שיגיד לך, בחינם, האם כדאי למחזר.
אפשר אלי, או לכל אחד אחר.
י"א באדר תשפ"א 19:52

שלום,
מוסיף על מה שנכתב. בכל משכנתא יש מסלולים כדאיים יותר ופחות בעלי שיעור ריבית נמוכים יותר או פחות. בד"כ מסלול הפריים הוא המסלול בו שיעור הריבית הוא הנמוך ביותר. עם זאת, בעבר בנק ישראל הגביל את המסלול הזה בשליש מסכום כלל המשכנתא וברוב המשכנתאות מנצלים את האפשרות לקחת שליש בגלל שזה מסלול עם ריביות נמוכות יותר. וגם כרוך בסיכון בשל ההצמדה שלו לריבית בנק ישראל (ובתוספת של 1.5%, היום הריבית בשיעור 0.1% ולכן שיעור הפריים שהוא מדד הבסיס במסלול זה הוא 1.6%).

כיום, הוסרה ההגבלה על מסלולי הריבית המשתנה והפריים בתוכם (לרוכשים באמצע ינואר ולממחזרים אוטוטו) כך  שאפשר לקחת המשכנתא בריבית משתנה פריים בשיעור החורג משליש.
הסרת הגבלה זו יוצרת ביקושים ותחרותיות בין הבנקים וקיימת תנועה בשוק המשכנתאות ולהבנתי כדאי לבדוק מיחזור. גם בלי להגדיל את שיעור הפריים, זה זמן טוב.

אני עומד לקראת מיחזור (קיבלתי אישורים מהבנק לכך) ואחסוך לא מעט כסף. כך שמניסיוני האישי זה זמן טוב (וזו לא פעם ראשונה שאני ממחזר).

אשמח לעזור אם תרצו.

בחינם כמובן

כ' באב תשפ"א 11:21

בלי קשר לשינויים האלה במסלולים, אם את חושבת עכשיו על מיחזור משכנתא אז ההמלצה שלי בשבילך היא לעשות בדיקה באחד המחשבוני משכנתא שיש באינטרנט (למשל מחשבון משכנתא הזה מחשבון משכנתא - בנק הפועלים ) ולהשוות את ההחזרים בשפיצר לעומת ההחזרים במסלול גישור, כי אני שמתי לב שיש ביניהם הבדל ממש משמעותי, אני לא יודע למה בדיוק... מישהו אולי יכול להסביר את ההבדל?

ויש לי שאלה משלי: זה נכון שבמסלול גישור משלמים את כל הקרן בבת אחת בסוף? איך זה יכול להיות?

כ"ה טבת 04:36
כדאי שתבדקי מה דירוג האשראי שלך, ואם הוא מתחת ל- 851 אז תעלי אותו לשם, ועדיף להגיע כמה שיותר קרוב שאת יכולה ל- 1000

ככל שדירוג האשראי יותר גבוה, זה יקטין לך את הריבית שאת צריכה לשלם וייתנו לך הצעות יותר טובות.

מה זה דירוג אשראי? וכיצד הוא ישפיע על חייכם הפיננסים?- קפטן קרדיט