התחלתי עבודה חדשה,איפה כדאי לעשות פנסיה?

בהנהלת: איש השקים , משה
י"ד שבט 17:26
זה השקעה עצמית, אבל את לא צריכה לחשוב יותר מדי. לא לקנות חברות, אלא מדדים. הכי טובים זה ת"א 125 ו- S&P 500. ואז פשוט להשאיר את זה ככה, לא למכור אותם בכלל. עם השנים זה רק יעלה ויעלה. זה יכול פתאום לרדת, אפילו לרדת דרסטית, אבל אין מה לפחד, אחרי תקופה זה יעלה כפול ממה שזה היה לפני שזה ירד.

יש גם S&P Global 1200 ו- S&P 1500 אבל וורן באפט (המשקיע הכי גדול בעולם) לא מדבר עליהם בכלל...

אגב, חברת טבע ממש ירדה, וכדאי לקנות עכשיו, אבל כשקונים חברות ולא מדדים, צריך תמיד לעקוב וזה לא לכל אחד... עדיין הייתי ממליץ להישאר רק עם מדדים ת"א 125 ו- S&P 500 אלא אם את מוכנה לקחת סיכון...
י"ד שבט 17:41
אין דבר כזה קרן פנסיה בניהול אישי(IRA).
י"ד שבט 17:46
י"ד שבט 17:50
שים לב שיש הבדל בין *קרן פנסיה* ל*קופת גמל*. אלו שני מכשירי חיסכון שונים.

אתה הפנית לקופות גמל.
י"ד שבט 17:55
מה הקשר בין קרן השתלמות לפנסיה. זה חובה על פי חוק וזה רק בהסכמת המעסיק(לשכירים). שני כלים שונים לגמרי. אני מציע להתמקד בנושא השרשור.
י"ד שבט 17:58
זה אפילו יותר טוב, קרן השתלמות זה בלי מס, וכל השאר עם מס.
י"ד שבט 18:17
אני מתכוון ל"חובת ביטוח פנסיוני לעובדים". ניתן להרחיב באתר כל זכות. לחובה הזאת על פי חוק, יש שלושה אפיקים:
קרן פנסיה
קופת גמל
ביטוח מנהלים

קרן השתלמות זה משהו אחר. קופת גמל ira זה בעצם לקחת את אפיק 2 ולנהל אישית.
ט"ז שבט 22:24

ולא נראה לי נכון להמליץ לאדם שאינו בתחום או מתמצא בהשקעות על מסלולים של IRA  (ולרכוש ביטוחים בנפרד. הביטוח חשוב)  אלא קרן פנסיה, הכוללת כיסויים ביטוחיים קריטיים במחיר זול, אפשר במסלול מנייתי/תלוי גיל.

ה' אדר א 11:16
לא זה לא nick אחרונה

יש קופת גמל שאפשר לנתב לשם כספי הפרשה לפנסיה, אבל גם זה לא פנסיה(למשל אין את הביטוחים של קרן פנסיה)

י"ד שבט 17:43
אולי התנאים שיש לך יספקו לך את הצורך..