אפשר כמה שאלות לעוסקים במקצוע?

בהנהלת: רננ. , ט'
כ"ו אדר א 12:11
אהלן ושלום
חושבת ללמוד עיצוב גרפי כהסבה מקצועית ואשמח לשמוע ככה על המקצוע ממי שעובד בזה. .
1. איך נראה יום של מעצב גרפי?ומה תהליך העבודה?
2. יש לכם המלצה על קורס מקצועי וטוב או איך אפשר לדעת לבחור באחד כזה מתוך כל ההיצע...
2. עבודה כשכיר מול עבודה כעצמאי- מה ההבדלים בתהליך העבודה עצמה? ומבחינת השכר?
3.האם עבודה כשכירה זה אומר בהכרח משרה מלאה?
4. אשמח לשמוע כל טיפ או תובנה בנושא..

תודה רבה רבה!
כ"ו אדר א 13:46
1. ממש תלוי עבודה. יש עבודה במשרד פרסום ויש עבודה בבית ויש עבודה במקומות גדולים אחרים ויש עבודה בהייטק.. זה כל-כך מגוון.
2. לא יודעת אבל קורס שווה קורס ולימודים ארוכים יש להם את הערך שלהם. ולפעמים אדם אולי מספיק מוכשר בשביל קורס 🤷
2 השני. וואו אין לי מושג איך לענות על זה. בחיי. לכל דבר יש יתרונות וחסרונות. גם בשכר זה כל-כך משתנה בין מקומות עבודה ואם את יודעת לתמחר את עצמך או לא..
3. כן ולא. כן אם אתת רוצה למצוא בקלות. לא, אם את מספיק עקשנית וגם מספיק טובה. אני כרגע עובדת 7 שעות ביום, במקום שהילדים שלי הם לפני הכל.
4. לא להיות מעצבים גרפיים!!! בגדול זה מקצוע דפוק לגמרי בעיני!!!!

אם את צריכה עוד משו מוזמנת לפרטי..
כ"ו אדר א 14:49

1. תלוי איפה עובדים.

אם מהבית כעצמאית השליטה על סדר היום בידייך. מתי להתחיל וכמה זמן להקדיש לכל פרוייקט.

אם בבית דפוס או במשרד פרסום - תלוי בבוסים. היתרון - שעות עבודה מוגדרות בלי לקוחות באמצע הלילה..

2. לפני הרבה שנים הייתי מרוצה מסיעור מוחות ויודעת מתלמידות מהתקופה האחרונה שגם יצאו מרוצות.

חשוב חשוב ללמוד גם עיצוב ולא רק תוכנות.

3. יותר מאתגר להיות עצמאי. לקבוע בעצמך מחירים, לגבות ולהתנהל עם כספים, להתמודד ישירות מול לקוחות..

4. לא אומר משרה מלאה, תלוי בסוג ובמקום עבודה. 

אני מכירה מישהי שכבר עשרים שנה מנהלת את מחלקת הגרפיקה של מודעות האבל והמכרזים של אחד העיתונים הגדולים בארץ. הם לא עושים שם קריאיטיב כמעט אבל זו משרה מלאה וממש מחלקה בתוך העיצוב. זה פחות יצירתי ויותר ביצועי.

5. לכי על זה רק אם זה בנפשך ואם יש לך כישרון ולא רק יכולת ללמוד לעבוד עם תוכנות טכנית.