כ"א באדר ב תשפ"ב 07:58
בס"ד
ותכתחשבו איזו תוכנה אתם מעריכים אצלה?
האם התוכנה הזו קיימת אצלכם ברמה כלשהי?
האם הייתם רוצים להשיג אותה יותר?

אצלי אחת הדמיות האלו זה הנועם אלימלך, שהיום כ"א אדר זה יום פטירתו
התכונה שאני מאד מעריך ממנו זה קדושת המחשבה והדמיון.
אסביר בקצרה על התוכנה מי שרוצה ללמוד עליה ממולץ לקרוא בצטיל קטן שזה הנהגות ממנו ובו הוא מדבר בהנהגה הראשונה על לדמיין עמוד של אש שהאדם מוסר נפשו לתוכו, ובהמשך יש שם לדמיין דמות לידך שמזכירה לאדם על ההנהגות, ובכוונה באכילה לדמיין שטעם האוכל זה הניצוצת של הקדושה שבמאכל..כמובן זה עבודה ענקית והיא עוד רחוקה ממני, אך אני משתדל מאד להרחיב את המחשבה ואת הדימוי של הקדושה בתפילה, לראות כיאלו נכנסים לבית המקדש או עומדים לפני כסא הכבוד, להרגיש את אש הבורא יתברך..
אני חושב שזכיתי למעט מהאור שבאמת מעצב לי בחיים.
אשמח לשמוע מי הדמות שלכם, ומהתוכנה שקיבלתם ממנה.
כ"א באדר ב תשפ"ב 10:43
בגדול אני יותר מתחברת ולוקחת לי השראה
דווקא מהדמויות של אנשים בחיים שלי,
כמו סבא שלי. שעבר הרבה
חברה שהתייתמה בגיל נורא צעיר
והיא דואגת גם לאחים שלה , ומנסה להישאר שמחה.
או מורה שנשארה כל כך מוערכת בעיני
ויש לי עוד הרבה כאלה, מנסה ללמוד מכל אחד משהו
כנראה בגלל שאני מרגישה שאיכשהו הגיוני בשבילי להתקרב למה שיש בהם...

ואני כן אכתוב דמות אחת, שברור כמה היא גדולה:
החפץ חיים

כ"א באדר ב תשפ"ב 14:39
כל דמות שאני נפגש עם התורה שלה בעקביות...
נגיד הרב קוק אבל יש גם הרבה אחרים
כ"ב באדר ב תשפ"ב 15:39
בס"ד
רק רוצה לחדד תנסו לחשוב מה התכונה שאתם מעירכים בדמות? האם התכונה הזו היא חלק מהכוחות שלכם גם? הם אתם רוצים להכניס אותה לחייכם?

שבת שלום.
כ"ב באדר ב תשפ"ב 15:41
אני מתבונן בהן הרבה
כ"ג באדר ב תשפ"ב 21:36

קשר לת"ח זה א' ב'...

אבחור בדמות אחת שיצא לי טיפה לקרוא עליה - הרב גורן זצ"ל.. הוא היה גאון ושקדן וחדשן בצורה בלתי רגילה. פעל ללא חת.. הלוואי להתקרבה לכך. יש לו אוטוביוגרפיה ממש יפה

כ"ג באדר ב תשפ"ב 21:41
חשבתי שתלך על הרב שג"ר או הרב פרומן זצ"ל
כ"ג באדר ב תשפ"ב 21:48

לרב שג"ר עצמו לא יצא לי יותר מדי להתחבר, 

כשקראתי קצת מה שיצא לי מהספרים הבנתי את השאלות שלו אבל לפעמים שהוא מדבר תשובות אני לא מבין.. גם בתור דמות לא יצא לי יותר מדי להתחבר (יצא לי לראות את הסרט עליו וזה היה יפה אבל לא בצורה שאני ממש אקח את זה הלאה לנפש שלי).

ג' בניסן תשפ"ב 22:42

עבורי מדובר באדם פשוט

Souls don't die

~ענק הברזל~

ד' בניסן תשפ"ב 00:05
משהו בפשטות הוא שובה את הלב.
גדלות ופשטות הם דברים שהולכים ביחד
ד' בניסן תשפ"ב 08:28
בס"ד
אבא אמא סבא סבתא אח גדול, ולנסות לחשוב מה התכונה המייחדת אותם ואיפה היא אצלי? בתהליך קיימת בקטנה? אני רוצה אותה יותר?

(בחרתי בנועם אלימלך גם כי זה היה יום הפטירה שלו, וגם כי הוא אכן דמות שגדלתי עליה)

אם אקח דמות מהפשוטים אקח את אמא שלי שאני רואה בה את היכולת לא לוותר, והיצירתיות.
אצלי אני מאמין באמונה הזו שלא לוותר ושתמיד ניתן להתקדם אבל אני חושב שבכללי אני פשוט פחות מוכשר זה התחושה שלי, ואיפהשהוא אני רוצה מאד להצליח יותר אבל כנראה שתמיד ארגיש שהיא יותר טובה ממני (יש בזה גם משהו טבעי כי היא אמא שלי ועדיין, הייתי אומר שזה כמו סוג של תחרות אישית שלי בלב לדעת לא לוותר לקשיים)
ד' בניסן תשפ"ב 13:58
על הכל בטוב וענווה.
בכלל כשלומדים את הקבלה שלו, רואים ומרגישים שהוא אדם מיושב ורגוע והכל אצלו בזרימה.
הוא גם היה דיין וגדול בצורת הנגלה.
ד' בניסן תשפ"ב 20:53

הדברים שכתבת על רבי אלימלך מליז'נסק על קדושת המחשבה והדמיון חשובים, וצריכים הרבה לימוד מכוון.. בשביל לא להגיע לידי טעויות בנושאים הרגישים האלו.

השנה הדמות היא - בעל התניא, רבי שניאור זלמן מלאדי.

תכונה מוערכת -יש הרבה. אבל אולי בין המרכזיות זה ההבנה שלו את נפש האדם. 

כשלומדים תניא ממש אפשר ללמוד לעומק את הנפש, היכולות, המניעים, איך אפשר להתגבר, מהי המודעות שצריכה להיות. 

יש הרבה מה להאריך..

י"א בניסן תשפ"ב 11:54

אבל בשבילי, כרגע, הדמות הזאת היא חברה שלי.

המצב הרוחני שלה לא טוב יותר משלי אולי אפילו פחות😶

אבל יש לה אמונה ורצון מטורפים!

הלוואי עלי טיפה מהכח האדיר הזה של ההשתוקקות.

זה באמת מחזק אותי, מעמיד לי מטרה לשאוף אליה.

מתפללת על שתינו, ועל כל עמ"י, שנזכה לעבוד אותו באמת. מתוך שמחה.

"העולמים כולם וכל אשר בהם אינם כי אם גילויים שהם נדמים לנו כעין נצוצות פרטיים מהתגלות האורה העליונה, אבל כשהם לעצמם הם כולם חטיבה אחת, התגלות אחת" (מאמר צמאון לאל חי). "האחדות הכוללת, המכרת רק את הא-להות, ויודעת גם כן שכל גלוי פרטי איננו ענין הא-להות, כי אם הכל, ומקור הכל, ומה שהוא למעלה למעלה מזה" (מאמר האחדות הכוללת ד).

כ' בניסן תשפ"ב 01:54
.....תות"ח!אחרונה

הרב זצ"ל.....!

התכונה של הרב שהוא מאחד את הכל, מצד אחד הוא תקיף ואיש אמת, מצד אחד איש שלום, "האמת והשלום אהבו". זה תפקיד מאוד גדול וחשוב, וקשה מאוד לעמוד בו, אבל מצד אחד לא לחפף ולהיות פשרן כזה, ומצד שני לא להגיע לפילוגים ומחלוקות אלא להיות איש שלום.

וגם אני ממש אוהב את השיטה הזאת של הרב, שהיא לא תופסת דברים באופן שטחי, באופן חיצוני, אלא לראות את הדברים העמוקים, את הרבדים היותר נסתרים ושפחות גלויים לעין, ולהגיד אותם בתור אמת צרופה וכך להתייחס לזה הלכה למעשה ממש. עין טובה מדהימה, שרואה את הדברים במבט נכון, עמוק, רחב, צלול, ואמיתי, שנזכה.

ואני גם ממש אוהב את המיוחדות שבדמות הזאת, דמות של תורת א"י, שהוא מחבר שמים וארץ, יש לו שירים שהוא כותב, הוא מאוד מעריך את החול ואת פיתוח החול, ורואה בו את הקדושה והעומק, ומצד שני הוא הכי "דוס" ורוחני שיש, ממש מאורו של משיח, זה מופלא ביותר. כ"כ הרבה דברים נפלאים וגדולים, תורה מופלאה ועמוקה.

אל תקרא "חרות" אלא "חירות", שאין לך בן חורין אלא מי שעוסק בתלמוד תורה.  
וכל מי שעוסק בתלמוד תורה הרי זה מתעלה,  נאמר: "וממתנה נחליאל ומנחליאל במות"

תעברו עם העכבר ותראו, אם בא לכם

לא מתכתב עם נשים באישי

אולי יעניין אותך