פורום הורות

הבן 3 וחצי שלי התחיל להתנהג כמו תינוק

בהנהלת: אלעד , בת מלך
ט"ז ניסן 22:45
טון דיבור תינוקי
"אמא אני תינוקי תרימי אותי" וכאלו..
עכשיו אני לפעמים זורמת איתו מרימה מחבקת מדגדגת וזה
ואז מזכירה לו שהוא הבכור והבוגר
אבל לא עוזר... ממשיך בזה
השאלה אם להתעלם או לעשות משהו בנידון

יש לו אח בן שנתיים
י"ז ניסן 00:03
ועכשיו בחופשות פסח - שניהם בבית?
יכול להיות שזה קשור לזה שהם נמצאים עכשיו יותר ביחד, והוא מרגיש יותר את ה"תחרות" עם אחיו הקטן?

הילדים שלי משחקים די הרבה שהם תינוקות. עכשיו הילדה (4.5) מאוד אוהבת לשחק שהיא משה בתיבה ובת פרעה מוצאת אותו, והוא לא מסכים לאכול מאף אחת וכו' וכו'. משחק קבוע כבר הרבה זמן, בלי קשר לפסח. ולפעמים היא יצחק התינוק של אברהם. לפני הנ"ל היתה תקופה שהיא התנהגה מאוד דומה למה שאת מתארת בלי משחק מסגרת.
אז דבר ראשון - בתקופה ההיא זה שיגע אותי. אני לא יודעת בכלל להסביר למה היה לי כל-כך קשה עם זה רגשית. אבל אני חושבת שמעשית - נכון ממש לזרום אתם, וזה מה שהשתדלתי לעשות. כמובן שאם מבקשים דברים שקשים יותר מדי (נניח להרים כמו תינוק בעמידה, כשהם כבר כבדים) - אפשר להסביר בנחת שזה קשה, כי אתה כבר גדול וכבד, ולהציע חלופה - אבל אני יכולה לתת לך בקבוק כשאני מחזיקה אותך בישיבה על הספה.
אני חושבת שזה נורמלי וזה איזשהוא צורך שלו וזה יעבור.
י"ח ניסן 07:41
לתת לו להיות תינוק, לתת לו את הבקבוק שלו עם מים (אצלנו זה בקבוק מי עדן עם פקק ילדים) בכאילו מטרנה.
אצלי יש גבולות, אני לא מרימה אותו. (וגם את אח שלו הקטן 1.5 אני לא ככ מרימה בתוך הבית)

לדעתי בזמנים אחרים כמו למשל (מתי שעוזר לך/אוסף צעצועים לבד) תגידי לו שהוא גדול. לא בזמן שהוא רוצה להיות תינוק