פורום הורות

שואלת אם מישהו מבין בהלכה כיבוד הורים

בהנהלת: אלעד , בת מלך
י"ח ניסן 06:38
התארחתי אצל הוריי בפסח. אני מטופלת בכדורים פסיכיאטרים ואחותי המאורסת השפילה אותי ליד חמותי ואמרה שתספר לילד שלי כולה בן 2.5 שאני מטופלת על מנת שישנא אותי (סכסוך של שנים היא חשבה שבגלל היופי שלה היא הולכת להחנשא לפניי ושראתה שאני התחתנתי קודם היא שומרת לי טינה ומתעללת בי כל פעם מחדש אחותי הקטנה אמרה שהוא חייב לדעת מזה מתישהו. ניסיתי לשכנע את ההורים שלי שידברו איתה ומה הם אמרו לי: שהילד צריך לדעת מהכדורים הסברתי להם שזה יתסבך אותו ההורים אמרו שידברו איתה והם אף פעם לא טרחו לדבר איתה. היא עושה את זה כבר פעם 3 שהיא מספרת לו בכל מיני ווראציות שאמא שלו :" חולת נפש". אני רוצה לשמור על הבריאות של הבן שלי. שרבנו אני ואחותי הבן שלי קם מהשינה בבהלה והתחיל לבכות ואני כל החג בכיתי והבן שלי הרגיש אותי ובא לחבק אותי שאל למה אני בוכה. בגלל מה שאחיות שלי וההורים אמרו לי על הכדורים זרקתי אותם לפח. עכשיו אני רוצה לנתק קשר עם המשפחה האם זה בסדר מבחינה הלכתית להתנתק מהורים מתעללים רגשית? הם גם היכו אותי בילדות ושאבא שלי אמר לי: יקחו לך את הילד הטחתי בו: אתם היכיתם אותי ושפניתי לרווחה צחקו לי בפנים. אני בגלל שחטפתי ואני יודעת כמה זה נורא מעולם לא היכיתי את הילד שלי.
י"ח ניסן 06:39
שאדע שאני עושה את הדבר הנכון
י"ח ניסן 07:12
בטוח לא מספיק בפורום.

הכיוון הבריא הוא למצוא דרכים לשמור על עצמך ואפילו קצת להתרחק מהמשפחה ומצד שני לשמור איתם על קשר בצורה שלא פוגעת בך או בהם. יש פה הרבה עניינים ספציפיים ולכן ממש חשוב שתתייעצי עם אשת מקצוע וכדאי גם עם רב פיקח במקביל

לסרטונים בנושא חתונה ומופנמים: https://www.youtube.com/channel/UC9R7wmiTmLYz7Lh5JI-nJWg

קבוצת ווטסאפ שקטה שעוזרת לגברים עם נטיה למופנמות להתחתן בקלות:

הדרך השקטה לחתונה שלך

לקבוצת שדכנים נהנים ומחתנים 😊

י"ח ניסן 07:21
י"ח ניסן 14:49
בבקשה אל תפסיקי לקחת את הכדורים שלך. הם חשובים בשבילך, והם חשובים בשביל הבן שלך.
אל תתייחסי לדעות קדומות של אחותך.

ואני ממליצה להתייעץ עם רב או דמות אחרת שאת מעריכה כמה ואיך לשמור על קשר עם המשפחה.

וחיבוק יקרה, זה נשמע ממש ממש קשה.
י"ח ניסן 15:35
הכי חשוב שתשיגי שוב את הכדורים ותמשיכי לקחת. אם זה מה שאת צריכה אל תפסיקי.
בקשר לכיבוד הורים, כדאי להתייעץ עם רב, ואולי גם עם איש/אשת מקצוע בקשר לתקשורת איתם/מולם.
כנראה שהקשר איתם, ובטח עם האחיות עושה לך לא טוב.
י"ח ניסן 18:33
בשליפה, תתנתקי מהאחות לחלוטין

ההורים שלך אולי אם האחות לא בתמונה אז יהיו רגועים יותר, ואם לא אז מהם גם ניתן להתנתק

הכל זמני כמובן, עד מצב שיאפשר נורמאליות

אם אפשר תפני לעזרה מקצועית

כדורים אי אפשר להפסיק טיפול רפואי. גם אם מישהו טיפש מעיר בצורה פוגענית

הצלחה רבה
י"ח ניסן 20:29
לי יש 2 אחיות ועם שתיהן אני לא מדברת איך יהיו לבן שלי בני דודים ואיזה דוגמא הוא ייקח
י"ח ניסן 21:47
וזה הזמן ללמוד מחדש ביחד שאבא ואמא יש רק 1

ב. נשמע שאת מדיי 'שמה' על האחות, או בכלל מה חושבים. אין צורך. ואם יש צורך במשקל נגדי, להרגיש טוב יותר עם עצמך, אז יש לחפשו ולמצאו