כ"ח ניסן 01:42

התאומות שלי נגמלו כבר לפני כ10 חודשים... אבל עד עכשיו המשיכו לישון עם חיתול וקמות עם חיתול מלא וגדוש. איך מורידים את החיתול גם בלילה.. הן כבר בנות שלוש וחצי כמעט... מספיק לא???

כ"ט ניסן 21:50

מתכון לבצק פריך בלי מרגרינה ובלי ביצים:

יש לי 2 מתכונים - בישול ומתכונים

ג' אייר 11:13
זה עניין של בשלות פיזיולוגית. לפני גיל חמש לא מתחילים להתעסק עם זה, אם זה לא בא מהילד בעצמו.
ט' אייר 10:13
מלא. גמלתי אותם יום ולילה יחד (בגיל שנתיים ו9 חודשים). ברגע שיש להם את התובנה בראש שהם ללא חיתול הם גם מפסיקים לעשות בלילה למרות שעד אז עשו כל לילה או קמים בלילה לשירותים. החיתול בלילה רק יכול לגרום להם לבלבול.

מה שכן: דאגתי שלפני השינה תמיד ילכו לשירותים, שיפסיקו לשתות בלילה או קרוב לשינה (אם הם ביקשו לשתות מאד לפני השינה אז רק מים), אם הם קמו בלילה אז ישר לקחתי אותם לשירותים.
במהלך השבועיים הראשונים היו פיספוסים כמה לילות שהייתי צריכה להחליף את כל המצעים אבל צריך לבוא עם מוכנות לכך.
ט' אייר 10:22
כי אני תמיד ידעתי שגמילת לילה היא פיזיולוגית, ולא קשורה במודעות (לפחות לא בגיל צעיר).
אולי אני טועה...
ט' אייר 21:47
אם אין איזה בעיה פזיולוגית חריגה ילדים יכולים להגמל יום ולילה יחד גם אם קודם לא קמו עם חיתול יבש ומוטב לגמול יחד. גם לילדים זה קל יותר ולא מבלבל אותם (אני זוכרת שעם ביתי הבכורה המליצו לי לגמול קודם יום ורק אח"כ לילה, גמלתי יום ביום הראשון ושמתי חיתול ללילה ואז הילדה קמה בלילה ושאלה אותי אם יש לה חיתול או שהיא צריכה ללכת לשירותים- אז הבנתי שהילדה יכולה להגמל גם לילה והחיתול רק מבלבל אותה. הורדתי לה את החיתול מיד וגמלתי אותה גם לילה יחד, לפני הגמילה היא לא קמה עם חיתול יבש).
ט' אייר 22:34
או שהיה לך מזל
בכל אופן, כדאי באמת לנסות את השיטה שלך דבר ראשון, אבל אם היא לא הולכת - אז להבין שזה פיזיולוגי ולהרפות...
י' אייר 02:03
במשפחה שהפיזיולוגיה הנדרשת מתפתחת מאוחר, נראה בד"כ יותר מבן משפחה אחד שסבל / סובל מהרטבת ללילה עד גיל מאוחר יותר.
לכן הגיוני שהשיטה עבדה אצלה, היות שהגנטיקה שלהם בנושא זה מקלה על ההורים 🙃
גם אצלי נגמלו ב"ה בקלות בלילה, אבל זה לא כי נקטתי באיזו שיטה... זה פשוט הגיע מעצמו יחד עם גמילת יום.
י' אייר 07:23
(באמת אצלנו הגנטיקה לא משהו בנושא הזה )
י' אייר 22:16
אצלנו כל האחים הרטיבו עד גיל מאוחר יותר ממני (המזליסטית) ובמשפחה של בעלי אף אחד. מעניין מה יהיה אצלנו
ט"ו סיוון 20:53
גמול....
גם כל האחים מתחתיו....

אה וגם להורים שלו וכמעט לכל הדודים שלו שרצו להגמל בלילה הרבה יותר מוקדם ולא הלך להם...

עניין של בשלות פיזית.
הגנטיקה מאד חזקה פה.
לפני כמה שנים נמצא הגן ה"אחראי" והוא נפוץ בקרב יהודים (ממומחית שהלכנו אליה).
כ"א סיוון 14:42
מה שהיה חשוב לי לומר שגם אם הילד קם עם חיתול רטוב יש מצב שהוא בשל פיזי ויורידו לו את החיתול הוא יקום יבש וזה שהוא קם עם חיתול רטוב לא בהכרח מעיד על חוסר בשלות פיזית.
כ"ד אייר 20:12
הורדתי ביום ובלילה בבת אחת.
הילדים התעוררו כשהיו צריכים לשירותים.
אצל שני הגדולים אחרי כמה זמן הפסיקו להתעורר לשירותים, ולרוב ישנים לילה שלם ברצף.
אבל עם הקטן - אנחנו כבר כמעט שנה מהגמילה, והיו לילות בודדים (ממש לאחרונה זה התחיל, ב"ה, אבל עוד לגמרי לא עקבי) שהוא ישן לילה שלם בלי צורך ללכת לשירותים.
אבל הוא כמעט לא מפספס, כי הוא מתעורר כשהוא צריך ללכת לשירותים. בהתחלה היה מתעורר גם 4-5 פעמים בלילה. עכשיו לרוב זה לא יותר מפעמיים. אבל אם הייתי מחכה שהטיטול יהיה יבש בבוקר - לא הייתי יכולה עדיין להתחיל...
(היתה תקופה שלא הייתי מספיקה לקחת אותו לשירותים בזמן, כי הוא היה עושה רגע אחרי שהתעורר. אבל ב"ה עכשיו הוא מצליח לחכות עד שאני באה).

ואם מדברים על גנטיקה - אז גם אני וגם בעלי הרטבנו עד גיל יחסית גדול. אצלי זה היה עד גיל ממש גדול (גם בבית ספר..).
לדעתי דווקא הגמילה ביום ובלילה ביחד עזרה. ואם הייתי משאירה טיטול בלילה, יכול להיות שהיו מאבדים את התחושה שגרמה להם להתעורר.
ואולי גם עזר שהם רגילים לבכות ולקרוא לי מיד כשהם מתעוררים בלילה, ולא יודעים לחזור לישון באופן עצמאי...😏
כ"ד אייר 20:46
הם לא מספיק מאופסים בשביל להבין שהם צריכים לשירותים ולאפשר לנו לעזור להם בזה...
אבל נראה שהקטנה קצת יותר בכיוון הזה - קמה לרוב יבשה אחרי הלילה...
כ"ד אייר 21:09
ברגע שהילד מתעורר ומתחיל להתבכיין, אני באה אליו ומרימה אותו לשירותים. לפעמים הוא עוד בוכה בדרך, ואני מסבירה לו בקול מרגיע שאנחנו הולכים לעשות בשירותים, כי ככה יותר נעים, וככה שומרים על הפיג'מה והמיטה נקיים.
אבל אני מניחה שזה בכל זאת שונה בין ילדים שונים. אצלנו ב"ה עבר עם שלושה ילדים. אבל זה לא אומר שזה יעבוד עם כל ילד...
כ"ג סיוון 22:35

הבת שלי נגמלה ביום ואחרי חודש שהיא עם חיתול בלילה וקמה עם חיתול קצת רטוב

החלטתי שצריך להפסיק עם זה.

פשוט אומרים לילדה\לילד בקול ברור סמכותי שאינו משתמע ל2 פנים. 

היום צדיקה את ישנה בלי חיתול ואם יש לך קטנים את קמה לשירותים\מעירה את אימא או אבא שיקח אותך לשירותים. 

אני סומך עלייך צדיק\צדיקה 

לילה מקסים.

כמובן שהילד מבין מה מדברים. 

אצלי זה עבד מהלילה הראשון 

לא לשכוח לבקש סיעתא דשמיא מהשם יתברך