פורום הורות

למה ההורים עושים לי את זה שוב ושוב??

בהנהלת: אלעד , בת מלך
ה' אייר 15:09
עבר עריכה על ידי בינייש פתוח בתאריך ו' באייר תשפ"ב 20:39
אז אני בן 28 ועובד בתן ביס. לומד בפתוחה ועוד לא סיימתי את התואר, בעיקר בגלל הסגרים (אין מה להיכנס למה אני לומד ולמה כי זה לא העניין)
למה כל כמה חודשים הם דורשים ממני דין וחשבון מתי אעבוד בתחום שאני לומד? ושוב ושוב אני אומר להם שאני לא ממהר לשום מקום ושהארי טרומן היה חקלאי בגינה של אבא שלו עד גיל 30?
למה אני אומר להם שאני עומד להיות מורה פרטי למתמטיקה וכבר עזרתי לסטודנט להוראה וכולם יודעים שמורה פרטי למתמטיקה זה כסף מצוין (100-150 ש"ח לשעה) וזה לא מספיק להם? למה כל כך עקרוני להם שאני אהיה טריליארדר?
למה הם שוב ושוב אומרים לי שאם אעבוד כשליח (מפחדים בלי סיבה שלא יצליח לי להיות מורה פרטי למתמטיקה כשאני לימדתי סטודנט להוראה ויודע איפה לפרסם את עצמי) אף אחת לא תצא איתי ואזדקן רווק? אני נראה להם כזה מפגר שלא שם לב איך למי שפרסו גבינה ופסטרמה בשופרסל או המלגזן והנהג טנדר של הום סנטר (עבדתי במקומות הנ"ל ב2121) יש ילדים?
למה אני צריך להזכיר להם שוב ושוב שכל העצות של האנשים שהתנדבו לאבחן את המצב שלי או בלי סיבה חשבו שיודעים מה אני אמור לעשות תמיד היו מיותרות ומפגרות? (חוץ מ2 יוצאי דופן, לסגור את תיק בית הספר עם 2 רוכסנים באותו צד ולהיכנס לשקש הצבאי בתחתונים בלבד)
למה כל כמה חודשים אנחנו אמורים לריב ולא להגיע לשום מקום?

עין טובה. המתכון לחיים מאושרים חושף שינייםחושף שינייםחושף שיניים

כנסו לכרטיס אישי שלי ותראו את המבחר שלי מהפורום

ט"ז אייר 11:33

הורים רוצים לדעת שהילד שלהם מסודר בחיים - שיהיה לו איפה לגור ומה לאכול ואם אפשר, שגם יתחתן ויקים משפחה. 

הארי טרומן חי בתקופה אחרת והוא יוצא מן הכלל - אתה עדיין לא "זקן" אבל אתה בגיל שלך אתה כבר צריך להתחיל לקבל כיוון בחיים. 

להיות מורה פרטי זה כסף כיס מצוין כעבודה זמנית. 

נניח שתלמד חמישה תלמידים ביום ותגבה 150 שקלים לשעה - אתה תגיע לכ-15,000 שקלים לפני מסים. כעצמאי, הסכום הזה ייחתך בכ-50%. 

זה נחמד לסטודנט אבל פחות כדי לפרנס משפחה. וזה גם לא עניין של להזדקן רווק - זה פשוט ענין של מבחר וכן, לנשים בוגרות יש בד"כ גם רצון להתחתן עם מישהו שיודע מה הכיוון שלו בחיים ושהם יוכלו יחד לפרנס משפחה. זה שיקול חשוב. 

אתה בעצם חותך לעצמך את המבחר של בנות זוג פוטנציאליות. 

לריב באמת לא מוביל לשום מקום, אבל הם פשוט דואגים לך וכדאי שבאמת תחשוב על מה שהם אומרים במקום לבטל אותם כ"כ בקלות. 

ט"ז אייר 11:58
מאוד אמין ממי שמאמין שכל העולם כולו הוא דיקטטורה קומוניסטית אכזרית ומושחתת.
ושוב מכיר הרבה מורים פרטיים שמרוויחים המון במשך עשרות שנים וזה מקצוע יחיד שלהם

ט"ז אייר 13:34
עבר עריכה על ידי ספק בתאריך ט"ז באייר תשפ"ב 14:00
עבר עריכה על ידי ספק בתאריך ט"ז באייר תשפ"ב 13:46

מס הכנסה, מע"מ, ביטוח בריאות, ביטוח לאומי. 

אולי אתה מכיר אנשים שלא מדווחים... תמיד אפשר להעלים מס - אבל לא אדם ערכי ומוסרי כמוך שתומך במדיניות רווחה רחבה יעשה דבר נבלה שכזה, נכון? 

לפני מס הכנסה, אתה כבר משלם 4500 שקלים מתוך ה-1500 שהנחתי שתרוויח (שזו גם הנחה די מפליגה). 

וזה מלבד הוצאות על רואה חשבון שתצטרך ככל הנראה להעסיק וכו'. 

מע"מ: 17%.

מס בריאות ובט"ל על ה-6331 הראשונים: 6%.

על יתר הסכום: כמעט 18%. 

מס ההכנסה שתצטרך לשלם לפי מדרגות המס יסתכם בכ-2200 שקלים לפי החישוב שלי.

סה"כ, תשלם 6700 שקלים למדינת ישראל על 15000 שקלים שאותם אתה מקווה להרוויח - שהם כמעט 45%. 

ברוך הבא למציאות, ברוך הבא למדינת ישראל. 

מקווה שתהנה משהייתך... 

ט"ז אייר 13:51

מדינת ישראל דאגה ברוב טובה לחייב אותך להפריש לקרן פנסיה... חברתיות וכל זה, אתה יודע.. במקרה שאנחנו מקווים לו אצלך (15,000 בחודש), מדובר יהיה על עוד כ-1350 שקלים אותם אתה תקבל - אבל רק כשתצא לפנסיה. 

לסיכום, נטו בחודש אתה תקבל כ-7000 שקלים. 

איזה כיף זה מדינת רווחה, נכון? אתה ממש יכול להרגיש את הרווחה... לטעום את הרווחה... היא ממלאת את כל הוויתך... 

מצטער לבשר לך את זה, אבל ככה זה עובד בעולם של המבוגרים. 

ט"ז אייר 14:15

סביר להניח שלא תעביר חמישה שיעורים ביום בנוסף לעבודתך כשליח. 

בכל מקרה, גם עם תיאום מס, לא תשלם הרבה פחות - מס ההכנסה יישאר אותו הדבר (פשוט סוכמים את שתי העבודות שלך יחד ואתה משלם עליהן מס הכנסה לפי המדרגות הקיימות - מה שאומר שתשלם יותר באחוזים כיוון שמדרגת המס שלך תעלה) וגם המע"מ. 

אולי יהיה שינוי כלשהו בביטוח הלאומי ובביטוח הבריאות - אבל אפילו בזה אני לא בטוח. 

ברוך הבא לעולם המבוגרים במדינת ישראל

נו, עכשיו אתה מאמין לי?... 

ט"ז אייר 14:28
אני מרוויח 6.5 אלף נטו מתן ביס (על 3-4 שעות ביום בקושי, הלוואי ויתנו לי כפול שעות) כאשר 400 על מיסים ו30 שקל על ביטוח לאומי.
עצמאי משלם כפול ביטוח לאומי. 60 שקל על 6.8 ברוטו. כמה זה יצא שאשלם על 15 אלף? וזה ההבדל היחיד בין עצמאי לשכיר.
וביום שיהיו לי 5 תלמידים ביום אעזוב את תן ביס

ט"ז אייר 15:02
עבר עריכה על ידי ספק בתאריך ט"ז באייר תשפ"ב 15:14
עבר עריכה על ידי ספק בתאריך ט"ז באייר תשפ"ב 15:13

כמו שכתבתי, עד סכום של 6331 שקלים אתה משלם 6% ביטוח בריאות+בט"ל. 

מעבר לזה, אתה משלם 18%. פי 3 על כל שקל שאתה מרוויח. 

כנ"ל לגבי מס ההכנסה (שם המדרגות אפילו יותר מופרעות) ואותו הדבר אמור לגבי חובת ההפרשה לפנסיה. 

אתה מרוויח בחישוב גס כ-8000 שקלים ברוטו (לפני טיפים שאותם אתה ככל הנראה מעלים ממס... ). 

המסים עד לסכום של כ-6500 (6331 לבט"ל וביטוח בריאות ו-6450 למס ההכנסה) שקלים הם כמעט כלום. מעבר לסכום הזה, המיסוי מתחיל להיות משמעותי ומס ההכנסה הולך וגדל עוד ועוד ככל שמרוויחים יותר. 

כלומר, עכשיו, הסכום שממסים לך בצורה שאתה אשכרה מרגיש את זה, הוא כ-1500 שקלים (ההפרש בין 8000 ל-6500). 

מכאן והלאה, זה רק הולך ונעשה גרוע יותר. 

ואל תשכח שכעצמאי אתה גם צריך לשלם 17% מע"מ שאותם אתה לא משלם כשכיר. 

הראתי לך חישוב מפורט - אתה מוזמן לערוך אותו בעצמך. 

הפחדתי אותך קצת? אני מקווה. אתה צריך לפחד. העולם הוא מקום קשוח ועכשיו אתה מקבל שיעור ראשון במציאות הכלכלית במדינת ישראל. 

כשיהיו לך ילדים, אתה תבין שזה הרבה יותר גרוע מאיך שזה נשמע לך עכשיו... 

אני יודע, זה מבאס לגלות כמה עולה לך מדינת הרווחה שאתה כ"כ אוהב בתלוש המשכורת, אבל זו המציאות. 

בגלל זה ילדים חושבים ש"המדינה צריכה לתת בחינם" ומבוגרים מבינים שה"חינם" הזה הוא לא בדיוק חינם... 

כמו שאמר זורז' קלמנסו: 

"אם אינך סוציאליסט עד גיל עשרים, אז אין לך לב. אם אתה סוציאליסט אחרי גיל שלושים אז אין לך ראש."

ט"ז אייר 15:14
אבל בגלל זה ומדרגות מס הברוטו פחות נטו יגדל מ450 ל7500?? קצת קשה להאמין...

ט"ז אייר 15:15

כל הנתונים נמצאים ברשת. 

ט"ז אייר 15:42

משהו שצריך בירור: האם משלמים מס הכנסה, ביטוח בריאות וביטוח לאומי על המע"מ שאתה מקבל או שהמע"מ הוא משהו שאתה מוריד ואז מחשב את המסים על הסכום שנשאר. 

במקרה כזה, אתה תישאר לפני חובת ההפרשה לפנסיה עם כ-9300 שקלים נטו בחודש ואחרי הפרשה לפנסיה (שהיא חובה והיא שלך - אבל תקבל אותה בגיל 67) יישארו לך כ-8150 מתוך ה-15000 שגבית בסה"כ.  

כלומר, עוד 1000 שקלים בחודש נטו במידה - ואני לא בטוח בזה - ולא משלמים מסים על המע"מ. 

אז עכשיו אתה מרוויח 8000 ונשאר עם 6500. 

כשתרוויח 15,000 תישאר עם 8000. 

אם זה מנחם אותך, אז ככל שמרוויחים יותר זה רק הולך ונעשה גרוע יותר.

כיפאק היי. 

ט"ז אייר 15:47

ט"ז אייר 15:53

ט"ז אייר 14:58

י"ח אייר 11:56
בטח ובטח לחמות ו/או הורים.