פורום הורות

יש לי עצה חשובה

בהנהלת: אלעד , בת מלך
ט"ז אייר 18:24
אם אתם רוצים שהילד שלכם יקשיב לעצות שלכם, אל תתנו לו עצות בכל תחום, אפילו שאתם לא מבינים בו.
לאמהות פה שלא עשו צבא, אל תדרשו מהבן שלכם להצדיע למפקד שלו אחרי הטירונות. הצבא לא עובד ככה ואם תעשו את זה הוא יקח את העצות שלכם בערבון מאוד מוגבל בעתיד. נכון זה לא פשוט עבור הורים לא לתת עצות בתחומים מסוימים גם אם הם לא מבינים בהם ובעיקר כשהבן צריך עצה והכוונה (לאו דווקא שלהם) אבל תפסת מרובה לא תפסת.
@פשוט אני..
אני מבין שמאוד עקרוני עבורך תארים והשכלה ברמה הכי גבוהה, אז אם תעשה את הטעות של אמא שלי (למיטב זכרוני לא היית בצבא) ותדרוש מהבן שלך להצדיע למפקד שלו, הוא לא בהכרח יקשיב לעצותיך בעתיד. ויתייעץ אם מורה פרטי האם כדאי להיות מורה פרטי בעצמו. ויתבגר מהגישה של ילד בן 5 שחושב שההורים שלימדו אותו לקרוא ולכתוב ונותנים לו אוכל בהכרח יודעים הכל על הכל

עין טובה. המתכון לחיים מאושרים חושף שינייםחושף שינייםחושף שיניים

כנסו לכרטיס אישי שלי ותראו את המבחר שלי מהפורום

ט"ז אייר 18:43
שמרגישים צורך או חובה לתת עצות לילד שלהם בכל מצב שהוא נמצא. גם אם הוא לא צריך עצה, או לא את העצה שלהם אלא ממי שמבין יותר בתחום

ט"ז אייר 19:19
ולא ברור לי למה אתה חושב שאני אעשה את הטעות של אמא שלך
ט"ז אייר 19:26
מבין בהוראה פרטית יותר ממורים פרטיים

ט"ז אייר 19:33
ואם יש לך משהו להגיב לי, תגיב בשרשור שבו כתבתי.
למה אתה הולך לפורום אחר, פותח שרשור חדש, מתייג אותי ומזהיר אותי שלא אהיה כמו אמא שלך?
התנהגות ממש מוזרה ולא במקום
ט"ז אייר 19:46
ואל תשאל למה אני מגיב כאן ולא איפה שכתבת מה שכתבת. אתה יודע טוב מאוד שהשרשור ההוא ננעל. חוץ מזה שהעיקר ממה שכתוב כאן חשוב לכל הורה באשר הוא.
ואגב נראה שאתה כמו ההורים שלי שאצלך השכלה ותארים זה עקרוני לאו דווקא בהקשר פרקטי.
לכן אתה רואה בחומרה מי שעובד בבוקר במשלוחים ואחרי הצהריים מעביר שיעורים פרטיים.
לכן אתה כמו אמא שלי חושב שאני נרתע מלצאת עם קופאית
(יש לי עוד מה לומר על הרתיעה מלצאת עם קופאית אבל רק בפרטי ורק אם תאשר לי שעל אחריותך אם לא תתחבר בכלל לתוכן של מה שאני כותב...)

ט"ז אייר 19:47
פרשתי מה''דיון'' הזה
ט"ז אייר 23:07

שהבעיה היא לא בעצה עצמה, אלא באיך ובמי שאומר אותה..

כשאתה בונה אמון עם ילד והוא מאמין לך שאתה רוצה רק בטובתו, אז הוא יקשיב לעצות שלך, גם אם חלקן יהיו לא משהו, והוא גם יעיז לא לקיים אותן, כי הוא ידע שאתה כהורה תאהב ותקבל אותו כמו שהוא..

כשאין אמון והקשר איתם עקום, אז לא משנה איזה עצות יתנו, גם אם יתנו עצות זהב, הילד יתנגד להם.

ט"ז אייר 23:26

ט"ז אייר 23:27

י"ז אייר 16:03

הורים צריכים לפתח את המודעות, מתי מתבקשת עצה, ומתי סתם הקשבה או השתתפות או התענינות..

(ללא קשר למי שהפנית אליו, כמובן, שאינני יודע למה הפנית וגם לא מעונין לדעת)

חינוך תורני בדרך חיובית – תכנים תורניים לילדים, מאמרים, ניגונים ועוד

י"ז אייר 16:21
שלא יהיה לו אותם בעיות עם ילדיו, שיש להורי איתי