כ"ה בסיוון תשפ"ב 01:27

בנות, שאלה לי אליכן:

(בנים גם מוזמנים לענות, אבל הזווית הנשים יותר חשובה לי).

אוקיי, בסדר, אז הבנתי שיש בנות שלוקח להן זמן להיפתח וקיבלתי את זה שקשה להן לשתף בדברים אישיים כשהן עוד לא מרגישות בטוחות בקשר.

השאלה אבל מה קורה עם שאר הרגשות?

בחורה ש"לוקח לה זמן להיפתח", האם זה אומר שהרגש אצלה לא מתעורר עד שלבים מתקדמים יותר? האם היא לא מרגישה קרבה (ורצון לקרבה. רגשית) לפני כן? היא כן מרגישה קירבה ובכל זאת לא נפתחת? שייך שלבחורה יהיו רגשות כלפי הבחור ובכל זאת תחשוש מ"להיחשף" ולשתף אותו בדברים אישיים ובעולמה הפנימי?

בקיצור, הסברים ותובנות בנושא יועילו.

בברכה, בחור טיפה מבולבל

שכוייח

כ"ה בסיוון תשפ"ב 01:48

נראלי הגיוני ממש מישהי שהיא כן מתחברת אבל לא נפתחת...

כלומר, אפשר להרגיש רצון לקרבה אבל עדיין לחשוש כי תכלס לא ממש מכירים....

כ"ה בסיוון תשפ"ב 01:53
זאת אמירה מאוד כללית שצריך להבין מה עומד מאחוריה.

יש בנות שהן יכולות להיות מאוד משתפות + רגישות
אך דברים שעובר עליהן (המאתגרים יותר ) לא ישתפו .
ובכל זאת יכול להיות שהן מחבבות את הצד השני אבל הוא לא יודע מה עובר עליהן במדויק.. אלא בעניין של האתגר יותר קשה להן לשתף .

יש בנות שהן ביישניות ולכן מראש אומרות שלוקח להן זה להיפתח ..והגיוני שהבחור מוצא חן בעיניהן אבל הן מתביישות. ואין ברירה אלא שהבחור יחכה בסבלנות כי זה האופי .

יש בנות שיותר קשה להן להביע רגשות או להתלהב כי הן לא הטיפוס ..ולכן הגיוני שפחות ישתפו ברגשות וכו' וזה מי שהן.

יש הבנות בנות והמון סוגים ולכן באמת אי אפשר לקלוע אבל כן אפשר לשבת עם עצמך / איתה ולברר מאיפה זה נובע.

לעומת זאת
יש מקרים די אבודים שבהן חוסר שיתוף ברגשות באמת מראה על חוסר עניין .
כי הבחורה לא מרגישה שהגבר מבין אותה אז היא לא משתפת והקשר די הולך לאבדון .

תובנות?
אפשר להתחיל משיתופים קטנים שכולם יכולים לעמוד בזה נניח איך היה היום.

לשתף זה מאוד חשוב וגם חשוב שבסוף יהיה את זה .. כמו כן זה לא בא בבום אלא בבניה.
בין הנסתר לנגלה
בין העולם הבא
לעולם הזה
(ארז לב ארי)
כ"ה בסיוון תשפ"ב 12:39

לגבי התובנות- נתת משהו שהבחורה יכולה לעשות. יש משהו שהבחור מצידו יכול לעשות כדי להקל\לעזור לה?

כ"ה בסיוון תשפ"ב 12:57
יכול לשאול אותה מה שאמרתי
איך עבר לך היום?
היא מספרת לך ...
ואז אתה מקשר את זה לשאלות שקשורות לרגש
איך הרגשת באותה סיטואציה?..
בין הנסתר לנגלה
בין העולם הבא
לעולם הזה
(ארז לב ארי)
כ"ה בסיוון תשפ"ב 19:13
כ"ו בסיוון תשפ"ב 21:33

כ"ו בסיוון תשפ"ב 22:37
אז ממש לא
הפוך
בין הנסתר לנגלה
בין העולם הבא
לעולם הזה
(ארז לב ארי)
כ"ו בסיוון תשפ"ב 22:41

תודה.

כ"ז בסיוון תשפ"ב 00:32
בכיף
בין הנסתר לנגלה
בין העולם הבא
לעולם הזה
(ארז לב ארי)
כ"ז בסיוון תשפ"ב 06:09
איך את מרגישה אחרי שעזרת לחבר פורום? 😁
כ"ז בסיוון תשפ"ב 08:08
אבל צחקתי בקול
אבל סירסלי השאלות האלה הן קסם
בין הנסתר לנגלה
בין העולם הבא
לעולם הזה
(ארז לב ארי)
כ"ט בסיוון תשפ"ב 07:38

מה בעצם כל כך "קסם" בשאלות האלו? מה הן גורמות?

אחרי שבחור התעניין ושיתפת אותו איך את מרגישה - מה הציפייה שלך ממנו? שיגיב על התחושה? ישתתף? ישתוק?

כ"ט בסיוון תשפ"ב 10:03
יודע מה למה היא
אני מרגישה שהוא רואה אותי
שאכפת לו ..
הוא לא צריך להשתתף ולהגיד גם אני ולדבר.. ממש לא ..
רק צריך להקשיב .. ולא לנסות להתווכח עם התחושה שלי לא לזלזל בהם ולא להיות ציני
כל תחושה היא לגיטימית .
נניח קרה לי שבחור (דייט שלישי / רביעי) שאל איך עבר היום וסיפרתי לו והוא נתן לי להרגיש שמה שהרגשתי לא לגיטימי איך ?
כי הוא אמר אני לא מבין את זה ..
או שהוא שתק.
ובנים עושים את זה המון
נגיד חברה שלי סיפרה שהבחור תמיד התחמק אצלה מרגשות שזה הכי מעצבן.
נתן הכל אבל שיחות כאלה לא היה
ואין דבר כזה קשר לא יכול להתקיים ככה

או מישהי אחרת שעד היום מתעצבנת שבעלה לא מבין אותה והם עובדים על זה המון המון באמת בחור זהב אבל הבנה חלש מאוד

מה שהוא לא מבין שהכל מתחיל מהשיחות הכי קטנות
זה כל-כך פשוט.

אגב להמשך הקשר הדברים האלה קריטים
מי שאני לא מצליחה לנהל איתו שיח אמיתי כנה לי ואין לי תחושה שהוא רואה אותי .
כן ע"י הדברים קטנים ההקשבה הקטנה הזאת הליגטמיות (לא לתת לה טיפים היא לעזאזל רק רוצה לשתף ורוצה לראות שאכפת לך ממנה .. לא לעשות פרצופים .. להקשיב .. להבין אותה לא להתחמק לדבר על זה
זה הכל ).
בהצלחה
בין הנסתר לנגלה
בין העולם הבא
לעולם הזה
(ארז לב ארי)
כ"ט בסיוון תשפ"ב 10:29
מה התגובה הרצויה לאחר ששיתפת?
כ"ט בסיוון תשפ"ב 10:34
לגלות הבנה סבלנות הקשבה ..
בין הנסתר לנגלה
בין העולם הבא
לעולם הזה
(ארז לב ארי)
כ"ט בסיוון תשפ"ב 10:45
כי כתבת ששתיקה גורמת לך תחושה של אי לגיטמיות. אני מבין הקשבה דווקא כאי מענה.
כ"ח בסיוון תשפ"ב 15:54
כמובן גם וגם...
כך היא תרגיש יותר טוב עם עצמה ויותר בטוחה בהכלה שלך.

אני אגיד באופן אישי שהשיתופים של בעלי בתחילת הקשר עזרו לי להיקשר ולשתף בעצמי וב"ה להתחתן.
כ"ו בסיוון תשפ"ב 22:47
כ"ה בסיוון תשפ"ב 01:54
אני התייאשתי מזמן..
כ"ה בסיוון תשפ"ב 09:08
מגיבה כדי לזכור

צריך שיהיה פה אופציה של הקלטה🙈
כ"ה בסיוון תשפ"ב 12:13
כ"ה בסיוון תשפ"ב 12:40

מחכה שתגיבי

כ"ו בסיוון תשפ"ב 23:00

שהיא ממש מרגישה אבל מכל מיני סיבות לא נח לה עדיין לחשוף את הרגש.

(פחד מדחיה, פחד מביקורת, מופנומות, נורמות, חינוך. עוד?)

כ"ו בסיוון תשפ"ב 23:46
וממש נכון.
כ"ז בסיוון תשפ"ב 00:53
כ"ז בסיוון תשפ"ב 00:55
בין הנסתר לנגלה
בין העולם הבא
לעולם הזה
(ארז לב ארי)
כ"ז בסיוון תשפ"ב 12:31
כ"ז בסיוון תשפ"ב 13:28
בין הנסתר לנגלה
בין העולם הבא
לעולם הזה
(ארז לב ארי)
כ"ז בסיוון תשפ"ב 14:26
זה היה קורה
כ"ח בסיוון תשפ"ב 00:27
בין הנסתר לנגלה
בין העולם הבא
לעולם הזה
(ארז לב ארי)
כ"ח בסיוון תשפ"ב 07:51
כ"ח בסיוון תשפ"ב 08:06
יש כאן ציפייה מהגבר לפעול ברגישות ולחכות בסבלנות שהיא תיפתח, וזו באמת ציפייה נכונה, בתנאי שאתה לא דוחק בעצמך יותר מידי, תחכה בסבלנות רק אם אתה מרגיש טוב עם זה. אם זה כבד עלייך וקשה, תשקול את האפשרות שאולי היא לא מתאימה לך(אני בכוונה אומר אולי כי אני מכיר את שני המקרים, כאלה שנגמר טוב וכאלה שלא), וזה בסדר, אתה לא חייב להיות סבלני. תמיד תזכור את זה, אם היא שלך, אז להכיל את זה לא אמור להכאיב לך, ואם אתה שלה, אתה תהיה מסוגל להיות סבלני למענה.הכל טוב אחי, לא בכוח. וגם אם לך זה ברור, אז שלפחות יהיה ברור לכל אדם שקורא את התגובה הזו

''וַיְהִי אַחֲרֵי כֵן וַתְּהִי עוֹד הַמִּלְחָמָה בְּגוֹב עִם פְּלִשְׁתִּים אָז הִכָּה סִבְּכַי הַחֻשָׁתִי אֶת סַף אֲשֶׁר בִּילִדֵי הָרָפָה''(שמואל ב, כא)

כ"ח בסיוון תשפ"ב 10:54
כ"ח בסיוון תשפ"ב 18:35

כתבת -  "תמיד תזכור את זה, אם היא שלך, אז להכיל את זה לא אמור להכאיב לך, ואם אתה שלה, אתה תהיה מסוגל להיות סבלני למענה"

בעיניי ההכלה של משהו שבן הזוג מביא איתו לא אמורה לא לכאוב או לא להיות קשה, אני חושבת שזה יכול לכאוב וגם יכול להיות קשה. 

אולי השאלה היא אם זה רע לך, לא אם קשה לך. אם רע לך ומרגישים שזה מה שנהיה העיקר כבר בקשר אז אולי באמת לא, כי לא נשארים כשרע. אבל אם  קשה לך להכיל את זה או קשה לך להיות סבלן אבל אתה עדיין מצליח לשאת את זה והטוב שבקשר נוכח לא פחות מהקושי, אז אולי שווה להתמודד עם זה וללמוד איך לשאת את זה למרות שזה קשה. 

(מדברת לאו דווקא על הנקודה הזו ספציפית של סבלנות אלא באופן כללי על דברים ונקודות שמי שנפגשים איתו מביא יחד)

אל תרצו בשביל אחרים.
אתם לוקחים להם את הרצון וזה פשוט לא

כ"ח בסיוון תשפ"ב 22:19

וחייב לומר שאני רואה בשטח את מה שאתה אומר.
כשאני מסתכל אחורה ונזכר בבחורה אחת שלקחה את הזמן שלה ואני "הייתי על קוצים" כל הזמן, לעומת בחורה אחרת שנפתחה הרבה פחות אבל משום מה הייתי שליו בפנים ולא הרגשתי צורך לדחוק בה.

מענין באמת האם אפשר להגדיר מדויק יותר מה הגורם לתחושות השונות ומה טמון מאחורי זה (מלבד "היא לא שלך" )

כ"ח בסיוון תשפ"ב 22:28
אם אתה בן אדם של אינטואיציה ורוב הפעמים היא הוכחה נכונה אז אפשר להסתמך על זה .
אם לא אז צריך לדעת מתי להקשיב לזה אדם שלא מדבר באופן תמידי עם האינטואיציה שלו גם כאן יהיה לו יותר מאתגר.
ולפעמים הקשר טוב אבל אדם בונה לעצמו מגנונות ומתעייף מדברים שלא בהכרח קשורים לבחורה ופתאום פחד או דברים מאוד מאוד קטנים שסתם מלחיצים ומשליך עליה שזה בגללה אבל האמת היא שזה לא בגללה זה יקרה לו עם כל בחורה שיהיה איתה קשר טיפה יותר מתקדם
וחבל
בקיצור כמו שכתבת יפה צריך לדעת יותר מדויק מה עומד מאחורי.
בין הנסתר לנגלה
בין העולם הבא
לעולם הזה
(ארז לב ארי)
כ"ט בסיוון תשפ"ב 21:50
יש לי השערה למה הגורם לאותן תחושות, ותוך כך גם אתייחס לחידודה של מיונז. את אותה שאלה אפשר לשאול גם מזווית אחרת, מה המניע בעצם לסבלנות באופן כללי? כזו שהיא אמיתית אני מתכוון, אותה סבלנות שמלווה בתחושה של שלווה פנימית, גם אם היא חלקית ויש טיפה קוצים אבל אתה מוכן לחכות. אני מאמין שזה תלוי בכמה אתה מאמין ששווה לחכות, כלומר, כמה אתה מאמין שבסוף כשהיא תפתח תגלה אוצר. לפעמים הבסיס לאותה אמונה זה תחושות בטן, ולפעמים תראה גם סימנים ברורים מאוד שאפשר לתאר במילים. לא כזה משנה, בין כך ובין כך זה מבסס את האמונה הזו ומאפשר את קיומה של אותה שלווה פנימית עליה דיברת, שהיא בעצם הביטוי לסבלנות האמיתית גם בפן הרגשי וגם בהגיון שבדבר. שהרי אין שום סיבה שבעולם שאחכה סתם בלי אינדיקציה כלשהי לכך שאהיה שמח ממה שאגלה בסוף, כי האפשרות לכך שאתבאס קיימת בכל מפגש עם בחורה כזאת, והלב שלך יודע את זה, הלא נודע מטריף אותו ומכאן מגיעים הקוצים, הוא נותן לך אותות מצוקה שאינלך מספיק מידע בשביל להצדיק את ההמתנה. הגיוני לגמרי. אתה לא רוצה להפגע, אתה לא רוצה להרגיש שאתה מבזבז את הזמן, שאתה ממתין וממתין, פותח את הקופסת גלידה ומגלה קציצות, חוויה לא נעימה בכלל(גם במשל וגם בנמשל).

ראוי להבהיר כי זה לא מעיד דבר על הגברת חס ושלום, כפי שאמרתי, כנראה אתה לא מחפש קציצות, ואולי כדאי שתפנה את הדרך למי שמחפש אותן;)

''וַיְהִי אַחֲרֵי כֵן וַתְּהִי עוֹד הַמִּלְחָמָה בְּגוֹב עִם פְּלִשְׁתִּים אָז הִכָּה סִבְּכַי הַחֻשָׁתִי אֶת סַף אֲשֶׁר בִּילִדֵי הָרָפָה''(שמואל ב, כא)

כ"ח בסיוון תשפ"ב 23:28

Souls don't die

~ענק הברזל~

אולי יעניין אותך