י"ב בתמוז תשפ"ב 19:39

בחובות הלבבות בשער עבודת האלוקים אומר רבנו בחיי שכולנו אנוכיים. לכולנו יש אינטרסים וכולנו כבולים לאינטרסים האלו. הרבה זמן נאלצתי להסכים עם זה, וב"ה לא מזמן זכיתי ללמוד ולראות למה אין כאן שום אילוץ. תראו כאן: ביטויי הגשמה, מלאכים ושדים, שכר ועונש, ניסים - ערוץ מאיר - אתר היהדות הגדול בעולם דקה וחצי מדקה 43:29 עד דקה 45:06. בתודעה כללית של מציאות מאוחדת גם האנוכיות היא כללית! לצאת מהתודעה הפרטית שלנו אל התודעה הכללית - זה כבר אפשרי.

מדהים!

"העולמים כולם וכל אשר בהם אינם כי אם גילויים שהם נדמים לנו כעין נצוצות פרטיים מהתגלות האורה העליונה, אבל כשהם לעצמם הם כולם חטיבה אחת, התגלות אחת" (מאמר צמאון לאל חי). "האחדות הכוללת, המכרת רק את הא-להות, ויודעת גם כן שכל גלוי פרטי איננו ענין הא-להות, כי אם הכל, ומקור הכל, ומה שהוא למעלה למעלה מזה" (מאמר האחדות הכוללת ד).

י"ב בתמוז תשפ"ב 20:53
אני חושב שפעם פעם כתבתי בדיוק על זה באחד הפורומים כאן. מתוך האנוכיות יוצאים לכלליות, זה היופי שאפשר להפוך את האנוכיות עצמה לכללית
י"ג בתמוז תשפ"ב 13:26

זה תמיד נראה לי סתירה לא אפשרית - אם אין לנו אפשרות לצאת מהאנוכיות שלנו אז בעצם אי אפשר באמת לעבוד את ה' לשמה..

"העולמים כולם וכל אשר בהם אינם כי אם גילויים שהם נדמים לנו כעין נצוצות פרטיים מהתגלות האורה העליונה, אבל כשהם לעצמם הם כולם חטיבה אחת, התגלות אחת" (מאמר צמאון לאל חי). "האחדות הכוללת, המכרת רק את הא-להות, ויודעת גם כן שכל גלוי פרטי איננו ענין הא-להות, כי אם הכל, ומקור הכל, ומה שהוא למעלה למעלה מזה" (מאמר האחדות הכוללת ד).

י"ב בתמוז תשפ"ב 21:37

זה הסדרה של הרב לונדין יסודות האמונה

סדרה ממש ממש מרתקת וחשובה

Souls don't die

~ענק הברזל~

י"ג בתמוז תשפ"ב 13:24

י"ג בתמוז תשפ"ב 14:14

לאיזה פרק הגעת?

Souls don't die

~ענק הברזל~

י"ג בתמוז תשפ"ב 14:17

קצת קשה לי לשמוע ברצף עם ההפרעת קשב שלי אבל מתקדמים לאט לאט

י"ג בתמוז תשפ"ב 15:06

אהה יפה זה נראלי הפרקים שהוא מסביר שם על המשמעות של תפילה מאוד חשוב

זכור לי גם שכדאי מאוד לא לדלג על פרקים וללכת לפי הסדר כי זה בכוונה יש לו קו מסוים

ואת תראי שהסוף יהיה mind blowing

Souls don't die

~ענק הברזל~

ט"ו בתמוז תשפ"ב 17:59

את האמת שאני לא מסכימה איתו לגמרי.. הוא מדבר יפה ממש ונוגע בנושאים שתמיד עניינו אותי ואף פעם לא שמעתי את דעת התורה עליהם, אבל אני מתחברת ומסכימה יותר עם הרעיונות שהרב ראובן פיירמן מעביר. שניהם מדברים מאוד דומה בנושא הזה, אבל יש משהו קצת שונה שאם שמעת פעם קצת את הרב פיירמן בטח תבין..

ולגבי הסוף - סיקרנת אותי.

ט"ו בתמוז תשפ"ב 18:28

גם אני בהתחלה לא התחברתי לדברים שהוא אומר, זה קשה לעיכול, בעיקר בפרק הרביעי ששם נראלי הוא מדבר על אבולוציה. אבל אח"כ זה לאט לאט מתיישב

לכל רב במכון מאיר 

יש סגנון ממש ייחודי

הרב לונדין

הרב ראובן פיירמן (שהוא יותר נוטה לשיטה של החרדים להוכיח את אמיתות התורה)

הרב אורי שרקי

כל אחד מיוחד בדרך שלו(:

חח ואל תתפתי עכשיו לדלג לפרק האחרון זה יותר יפה אחרי שמבינים את כל המהלך

Souls don't die

~ענק הברזל~

ט"ו בתמוז תשפ"ב 18:38

הוא לא חידש לי כלום בינתיים

אני מכירה את הרעיונות האלו משיעורים של הרב פיירמן (אמונה ברורה - אלול תשסה Archives - ערוץ מאיר - אתר היהדות הגדול בעולם) במיוחד מהשיעורים שם "האחדות הכוללת" ו"פרדוקס מוחלט". מה שכן, זה היה מאוד טוב שהרב לונדין פירט על ההבנה המחודשת של המושגים הדתיים מתוך ההבנה של האחדות הכוללת, וזה אחד הדברים שהכי אהבתי בסדרה הזאת.

בינתיים, עד איפה שהגעתי לפחות, הרב לונדין לא הוכיח עדיין את אמיתות התורה..

אה ואל תדאג, לא חשבתי לדלג..

י"ג בתמוז תשפ"ב 11:55

שאלה יוצרת את המפגש בין האדם בעל השאלה לבין התורה. היא יוצרת את החשק ותשוקה להבנה.

כשלבסוף גם מגיעה התשובה אז הייחוד בין התשובה לאדם הוא חזק מאוד.

י"ג בתמוז תשפ"ב 13:28

אולי יעניין אותך