בראיון ליומן הצהרים של ערוץ 7 שב חבר הכנסת אריה אלדד על קריאתו להקים מערכת שיפוטית נפרדת שתוכל לשפוט את שופטי ישראל. זאת בעקבות החשדות לפיהן הורה היועה"מ הקודם, השופט הנוכחי אליקים רובינשטיין, להקפיא את החקירות נגד ראש הממשלה אריאל שרון ומשפחתו. זאת בעקבות הראיון אתמול של הפרקליטה גלאט ברקוביץ' בערוץ השני של הטלוויזיה.

לדברי אלדד חייבת לקום ועדת חקירה שתבחן את הנתונים שלכאורה עולים מהפרשה. במכתבו ליועץ המשפטי לממשלה הנוכחי מני מזוז קורא אלדד להקמת ועדה בלתי תלויה של אנשים מחוץ למערכת הפוליטית לבחינת הדברים ולסילוק העננה הרובצת על ראשו של השופט רובינשטיין.

לשאלת המראיין, אמציה האיתן, אומר אלדד כי המלחמה בשחיתות צפויה להשתלב במערכת הבחירות של מפלגתו, בה יותקפו ראשי 'קדימה' על מעורבותם בפרשות השונות. אלדד מזכיר גם את דבריו של היועץ דוד ספקטור שמאשים גם את ראש הממשלה בפועל, אהוד אולמרט במעורבות בפרשיות השחיתות.


ביומן הצהרים התראיין גם חיים יטיב הקורא באמצעות רשת האינטרנט למרד עממי.

לדברי יטיב יש צורך במהלך שכזה על מנת להביע את הסלידה מהאופן שבו מתנהלת הפוליטיקה הישראלית, תוך מתן שוחד, עיוותי מצע ויישום אידיאולוגיות הפוכות לאלו שבשמם נבחר המועמד. יטיב אומר כי הוא נכון להיכנס לכלא כקרבן למען מטרתו – שינוי מדיניות השחיתות הפושה בישראל.

לדבריו, גם הביטחון, כמו הפוליטיקה הישראלית הוקרב למען קידום מטרותיו הכלכליות של ראש הממשלה. להוכחת דבריו מזכיר יטיב את עקירת יישובי צפון הרצועה כדי להקים קזינו של מרטין שלאף מיטיבו של ראש הממשלה. לאחר עקירה זו קודמו חוליות הטרור של הרש"פ ומשגרי הקסאם, המאיימים כבר על אשקלון.

יטיב מספר כי עד כה חתמו על העצומה נגד השחיתות למעלה ממאה איש בהם אישי אקדמיה ומשפט, אולם בעצומה שלהם אין קריאה למרד, כפי שהוא עמו עושה.

הוא מקווה שהליכה שלו עצמו לכלא, בעוון המרדה, תפקח את עיניו של הציבור מההתדרדרות אליה נסחפה מדינת ישראל.