השופט בדימוס, אהרון ברק קבע הבוקר בפסק דינו כי "אין לקבוע מראש כי כל סיכול ממוקד הוא אסור על פי המשפט הבינלאומי כשם שאין לקבוע מראש כי כל סיכול ממוקד הוא מותר".

תגובות לפסק הדין:ח"כ צבי הנדל (האיחוד הלאומי) מגיב הבוקר לפסיקת בג"ץ בסוגיית הסיכולים הממוקדים ואומר "שוב יורה הבג"צ ברגלי המדינה! בנוסף לחיבוטי הנפש של החייל בטרם הוא מבצע חיסול ממוקד, הוא יידע עכשיו שהוא חשוף לתביעות וייתכן שיישב בכלא. הבג"צ עשה היום התקדמות גדולה נוספת לשינוי מיידי של שיטת מינוי השופטים - כדי שלא כולם יהיו שליחי השמאל הקיצוני", אומר הנדל.ח"כ ד"ר יובל שטייניץ מברך על פסיקת בג"צ, בעניין הסיכולים הממוקדים ואומר "בג"צ חזר לעשתונותיו ולתובנה, שחובת המדינה להגן על אזרחיה, גוברת לכל חובה אחרת, כולל חובתה כלפי אזרחי מדינת אויב, או הרשות הפלסטינית. יחד עם זאת, הגיע הזמן, שכנסת ישראל תגביל בחקיקה את מעורבותו של בג"צ, בענייני מלחמה ושלום, הגירה וטרור".

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בני אלון, מגיב להחלטת בג"ץ הבוקר. "הבג"צ ממשיך בחיסול הממוקד של המערכות הדמוקרטיות. על פי הפסיקה מהיום רק בית המשפט ישפוט מהי פעולה מלחמתית כשרה ומהו סיכול ממוקד כשר. ככה אי אפשר להילחם!" אומר אלון.ח"כ אריה אלדד אומר בתגובה לפסיקת בג"ץ כי "במפתיע, אהרון ברק לא תרם היום תרומה משמעותית לארגוני הטרור ויחד עם זאת, אנחת רווחה גדולה צריכה להשמע היום במדינה על זה שהוא הלך סוף סוף", אומר אלדד.ח"כ אפי איתם (האיחוד הלאומי) מגיב הבוקר להחלטת בג"ץ ואומר "בעידן של טרור הרואה באוכלוסיה אזרחית כמטרה, הסיכול הממוקד הוא כלי מבצעי יעיל ומוסרי המאפשר למדינה להתגונן כנגד אלו החפצים לזרוע בה הרס והרג".ח"כ אלי גבאי (מפד"ל) מבקר את החלטת בג"ץ מהבוקר בסוגיית הסיכולים הממוקדים. "בג"ץ מאמץ את מדיניות העמימות הלקוחה מתחום הנשק האטומי" אומר גבאי. ח"כ גבאי טוען עוד, כי לשופט אהרון ברק לא היה אומץ להתיר באופן מוחלט את הכלי המוסרי במאבק בטרור ואת הפגיעה הישירה בטרור ושולחיו.יו"ר סיעת האיחוד הלאומי-מפד"ל, ח"כ אורי אריאל אומר "הבג"ץ בפסיקתו עומד שוב לימינו של החמאס. עיני ברק נשואות ליוקרתו בעולם ולא לבטחון והגנה של אזרחי ישראל".חוג הפרופסורים: להציל את הדמוקרטיה המתגוננת

"האקטיוויזם השיפוטי שהנהיג השופט אהרן ברק במשך שנות כהונתו הרבות בבית המשפט העליון ערער את הבלמים והאיזונים בין הרשויות במשטר הדמוקרטי בישראל. עוצמתה הרבה של הרשות השופטת, לעומת חולשתן של הרשות המחוקקת והרשות המבצעת, גרמו למעורבות מוגזמת של הרשות השופטת בעניינים שאינם שלה. לשיאו הגיע ברק בפסקי הדין האחרונים שלו, הפוגעים קשות בכושר ההתגוננות של ישראל מול תוקפיה: הגבלות מחמירות על סיכול ממוקד של מעשי טרור, וחיוב המדינה לפצות אזרחי אויב שנפגעו כתוצאה מהמלחמה שנכפתה עליה",נכתב בהודעת החוג.חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי קורא לנשיאה החדשה של בית המשפט העליון לוותר על מקצת מהעוצמה המופרזת שנצברה בידי הרשות השופטת. "בכך תתרום לשיקום הבלמים והאיזונים החיוניים לדמוקרטיה ותגביר את האמון המתערער של חלקים נרחבים מאד בציבור בשיקוליו של בית המשפט העליון".מנהיגות יהודית: אהרון ברק מבצע וידוא הריגה למדינת ישראל

תנועת מנהיגות יהודית בראשות משה פייגלין מגיבה לפסיקתו של אהרון ברק , הקובעת כי הסיכולים הממוקדים ייבחנו על פי אמות המידה של בית המשפט הבין לאומי. "במקום להגן על חיילי צה"ל מידו הארוכה של בית הדין הבין לאומי, מעדיף ברק לחזק את בית המשפט הבין לאומי, והוא מעביר את הסמכות לבחינת דרכם של חיילי צה"ל, לידיהם של "אוהבי ישראל" בהאג" אומרים בתנועה.בתנועה מוסיפים כי "בעשור האחרון מבצע הבג"ץ סיכול ממוקד במדינת ישראל. עם תום כהונתו, החליט אהרון ברק לבצע גם ווידוא הריגה...".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו