חבר הכנסת הרב בני אלון סבור כי מן הראוי היה שממשלת ישראל תעניש את הציבור הערבי בחברון, לאחר חילול ציוני האבות במקום, אולם בהכירו את המערכת הפוליטית הנוכחית הוא יודע שאין לכך סיכוי. 

"לו הייתי ראש ממשלה הייתי אומר שלמרות שזה רמאדן אין כניסת מוסלמים למערה, כי הם לא יודעים להתנהג כמו בני אדם. אבל אני מכיר את המגבלות שאנחנו חיים איתם בפוליטיקה", אומר הרב אלון המקווה שאירועים מעין אלה יישמרו בזיכרון הפוליטי והקולקטיבי של ישראל לימים אחרים, בהם ההתנהלות הציבורית תהיה אחרת וניתן יהיה לפעול כראוי מול פעולות מעין אלה של ערביי חברון. 

דגלי חמאס בציון אברהם אבינו -וידאו

בהתייחסו לקידום הבהול של תכניות מדיניות על ידי ראש הממשלה, הן מול הפלשתינים והן מול הסורים, אומר אלון כי ברור כעת לכל שראש הממשלה וממשלתו סיימו את תפקידם. "זה ברור גם על פי החוק היבש. כל פרשן משפטי גם מצד שמאל יאמר שהם לא יכולים לבצע מהלכים כלשהם", אולם עם זאת הוא מציין כי "הציניות של אולמרט וחבריו הפכו אותנו למדינה צינית וכעת הם מנסים לחטוף משהו ברגע האחרון".

לשאלת המראיין היכן עומדת תכניתו המדינית 'היוזמה הישראלית', אומר ח"כ אלון כי "ההצעה שלי מצליחה עדיין להחזיק, אמנם באש קטנה, אך בקונגרס האמריקאי העניין מתקדם לאיטו, אך מתקדם".אלון מספר כי בשבוע הבא הוא צפוי לבקר בקונגרס האמריקאי, שם ימשיך בפעילותו להבהרת נחיצות תכניתו לחיסול מחנות הפליטים ושיכון תושביהם במדינה שלישית. זאת לקראת הסדר מדיני עתידי. "אני רואה לעצמי כיעד להוכיח בעולם שהדאגה לפלשתינים צריכה להתבצע דרך קידום נושא סגירת מחנות הפליטים וסגירת אונר"א. צריך להפסיק את התשלום לאונר"א, ולשקם את הפליטים במדינה שלישית".לטעמו מדינות ברחבי העולם מתחילות להפנים את עקרונות משנתו ואף בפוליטיקה הישראלית מחלחלת תפיסה זו. הוא מציין כי משיחות עם שר התחבורה מופז ועם יו"ר האופוזיציה, חבר הכנסת נתניהו, עולה כי עמדותיהם בסוגיה זו קרובות לשלו.ומה באשר ליוזמת איחוד הימין, יוזמה שנראה כי נשכחה באחרונה? ח"כ אלון לא מתייאש. "זה לא סוד שעבדנו קשה על איחוד הציבור הימני, המסורתי והדתי לרשימה אחת. עדיין לא התייאשנו. יש קשיים כי קשה לבטל מפלגות שקיימות עשרות שנים. אני מאמין שזה עדיין אפשרי".