אלקין: אין לנו קשר לסרטון, מכפישים אותנו

יו"ר הקואליציה, זאב אלקין, דוחה בתוקף את הטענות לפיהן הליכוד יצר את הסרטון "יגאל עמיר", נגד הבית היהודי.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"א בשבט תשע"ג

זאב אלקין
זאב אלקין
צילום: פלאש 90

יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין, מתייחס בראיון לערוץ 7 לסרטון "יגאל עמיר" שהופץ בימים האחרונים ברשת, כנגד מפלגת 'הבית היהודי'.

"לליכוד אין שום קשר לסרטון הזה", הבהיר אלקין, "הסרטון לא נעשה מטעמנו. אני אומר לך את הדברים באופן ודאי".

אלקין האשים, "אנשי תנועת קוממיות מוציאים לשון הרע על הליכוד ועל אנשי הציונות הדתית בליכוד והם לא תורמים לאוירה של האחדות".

בראיון נשאל אלקין על דבריו של העיתונאי קלמן ליבסקינד לפיהם חל קרע בין הציונות הדתית לליכוד על רקע השבועות האחרונים, "הציונות הדתית היא חלק אינטגראלי מהליכוד", אמר.

"אני אישית מאוד פגוע וכועס על הרבה חברים על הסיכול הממוקד שנעשה לי ולכמה מחברי מאתמול בערב", סיפר אלקין, "לפני שמרימים קמפיין נגדנו אפשר להתקשר ולשאול מה נכון ומה לא נכון. כשעמדתי מאחורי משהו - לא הסתרתי את זה".

"התחושה העיקרית ביום הזה היא תחושת הדאגה העמוקה, במיוחד לאחר שיחות עם כמה מכרים במטה של שלי יחימוביץ', שהם רואים סיכוי להרכבת ממשלה על בסיס סקרים פנימיים שיש להם. אני מאוד מודאג".

תגובת תנועת קוממיות: "מעולם לא תקפנו את חבר הכנסת אלקין ולא העלנו נגדו שום קמפיין. בסרטון שהפצנו במחאה על הפגיעה בכבוד הרבנים הצגנו את תמונותיהם של בכירי הליכוד בהם ח"כ אלקין עצמו נפגשים עם גדולי הרבנים בכדי להראות שגם בכירי הליכוד רוחשים כבוד לאותם הרבנים. אנו לא מצליחים להבין מה בין זה לבין התקפה. נהפוך הוא, אנו סבורים כי העובדה שחבר הכנסת אלקין מכבד את הרבנים ומשחר לפתחם הינה תעודת כבוד עבורו ויש לה חלק לא מבוטל בהצלחתו להתברג גבוה ברשימת הליכוד".

"גם בהודעת הדוא"ל ששלחנו לידידי התנועה בו ביקשנו לפנות למנהלי הקמפיין של הליכוד ובהם שוב חבר הכנסת אלקין ולדרוש מהם לחדול לאלתר מהכפשת הציונות הדתית וזיהויה עם רוצח ראש הממשלה, יגאל עמיר אין התקפה על חבר הכנסת אלקין. ההפך הוא הנכון: הבקשה מהציבור לפנות למר אלקין נובעת מהאמונה כי אדם כמוהו מבין את העוול שבקמפיין הליכוד הזה ויפעל להסרתו. בכל אופן אנו שמחים על שח"כ אלקין מכחיש קשר בין הליכוד לבין הקמפיין ומאחלים לו הצלחה רבה להמשך שליחותו הציבורית למען ארץ ישראל".