אריה קינג
אריה קינג פלאש 90

אריה קינג, ראש רשימת ״שכונות התפר״ המתמודדת למועצת עיריית ירושלים, הודיע בדף הפייסבוק שלו על החלטתו לתמוך במועמדותו של משה ליאון לכהונת ראש עיריית ירושלים.

בדבריו קבע קינג כי "ברקת היה ראש עיר לא טוב. לא טוב לרוב תושבי העיר ולא טוב לרוב אזורי העיר. ברקת פגע קשות בשכונות התפר, בעיר העתיקה, הזניח את רחובותיה ובעצם דואג לחלוקת העיר ומנציח את משנתו של שרון בתחומי בירת העם היהודי".  

"אני שמח לבשר", כתב קינג, "כי אני וחברי לרשימה החלטנו כי נתמוך לראשות העיר ירושלים במר משה ליאון. משה ליאון מהווה עבורנו כבוגרי הציונות הדתית, לדוגמא לאיש עשייה שידע לשלב לכל אורך דרכו הציבורית בין עשייה לתורה".

כאמור, קינג מתח ביקורת חריפה על התנהלותו של ברקת בחמש שנות כהונתו כראש עירייה וכתב: "במשך 5 שנים נוכחנו לדעת כי ניר ברקת שעלה לבמה הציבורית מטעמה של מפלגת השמאל 'קדימה' מעולם לא נטש את משנתו של מייסד 'קדימה' אריאל שרון והוא כראש עיר קידם מהלכים חד צדדיים של חלוקת ירושלים בפועל, ללא משא ומתן, במעשים, ממש כמו מנהיג מפלגתו אריאל שרון".

באשר לליאון כתב קינג: "נוכחתי לדעת ולגלות כי משה ליאון, מאז ומתמיד בתפקידיו הציבוריים פעל רבות למען בנייתה וחיזוקה של ירושלים. ליאון יסייע לנו ויחד איתו נפעל בצורה נחושה לחיזוק מעמדם של שכונות קו התפר. משה ליאון ואנוכי נפעל יחדיו לשמירת יהדותה של ירושלים. אני רואה במשה ליאון שותף לדרך ואנו כחברי מועצת נפעל יחד, כשותפים בכירים בקואליציה, למען אחדותה של העיר, למען שמירתה כעיר יהודית ועיר הבירה של המדינה היהודית.

"שכונות התפר עומדות פעורות פה מול עמדתם של חלק מאנשי הציונות הדתית שמפנים עורף למועמד הדתי - לאומי (הראשון מאז שנות החמישים) שמתמודד על משרת ראש העיר, ושמים מבטחם על משענת הקנה הרצוץ של 'קדימה'".

גורמים במטה הציונות הדתית של ברקת אמרו בתגובה כי "תמוה שאריה קינג החליט לתמוך במועמד של אריה דרעי מתומכי אוסלו וליברמן שקרא למסור שכונות בירושלים לרשות הפלסטינית".

"ברקת זוכה לתמיכת בכירי הרבנים בציונות הדתית בהם הרב דרקומן, הרב אבינר, הרב אייזמן הרב רונצקי ועשרות רבנים נוספים בשל פעילותו האיתנה ומעשיו לבנייתה, חיזוקה ושמירת אחדותה של ירושלים", נמסר. 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו