"שמונה שנים קשות עברו על הרב אלון. מספיק"

הרב חיים דרוקמן משיב בראיון מיוחד לערוץ 7 לשאלה מדוע החליט להמשיך את שיעורי הרב אלון בישיבה חרף החשדות הכבדים נגדו וגזר הדין.

יוני קמפינסקי ועדו בן פורת , ב' בשבט תשע"ד

ראש ישיבת אור עציון, הרב חיים דרוקמן, מסביר בראיון מיוחד לערוץ 7 את החלטתו השנויה במחלוקת להמשיך את שיעורי הרב מוטי אלון בישיבתו, החלטה שזכתה לביקורת חריפה מגורמים רבים בציונות הדתית.

בראשית הראיון מספר הרב דרוקמן על מתקפה קשה נגדו מאז הורשע הרב אלון במעשים מגונים. "הם מדברים בשם המוסריות, בשם הממלכתיות, בשם הרגישות. מה חושבים כל האנשים האלה? בוודאי אלה שמכירים אותי - גישתי איננה ממלכתית? אני אין בי רגישות? המניעים שלי אינם מוסריים? זה פשוט מזעזע".

לטענתו, רבים ממחוללי המתקפה נגדו מבקשים לראות דם, כלשונו. ף אחד מהתוקפים אותי לא התקשר אלי קודם כדי לברר איתי. אם זה כל כך מציק להם איך זה שלא התקשרו עדיין?".

הרב דרוקמן מזכיר כי מאז התפוצצות הפרשה לפני כשמונה שנים הוא סובר שהרב אלון זכאי. "באותו חדר היו רק שניים, המתלונן וזה שהתלוננו כלפיו - הרב אלון. אף אחד אחר לא היה באותו חדר מלבד שני אלה ואיש איננו יודע מה היה שם. איך אפשר להפליל על סמך שא' אומר כך וב' אומר ההפך? איך אפשר להפליל? מי שתוקף אותי בשם המוסריות צריך להסתכל על כלל ההתנהגות המוסרית".

"אני חושב לעניות דעתי שהיתה פה טעות ואני חייב להגיד שאין לי שום זלזול בבית משפט. אינני אומר שאין צריך לעשות את מה שבית המשפט אומר אבל מידי שבוע בשבוע, בכל העיתונים, מתפרסמים מקרים שטוענים שבית המשפט טעה. אסור לומר שבית המשפט טועה? זה משהו אנטי מוסרי? אנטי ממלכתי? מה קורה כאן?".

הרב דרוקמן, ראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, שב ואומר כי בית המשפט לא אסר על הרב אלון להמשיך למסור שיעורי תורה. "בית המשפט גזר על הרב אלון שאסור לו לתת שיעורים? בית המשפט קבע שהרב אלון חייב להיות חוטב עצים? שואב מים? אני לא מבין".

מעבר לנושא המשפטי, פורום תקנה קורא שלא לאפשר לרב אלון למסור שיעורים. הרב חושב שגם חברי הפורום טועים בדרישתם?

"אני מכבד מאוד את הרבנים שיושבים בפורום תקנה, אני אוהב ומעריך אותם. הפורום החליט את החלטותיו לפני 8 שנים ובינתיים עברו שנים קשות מאוד על הרב אלון ועל משפחתו. שמונה שנים קשות זו לא מילה. יש לי ביקורת קשה מאוד כלפי התנהלות פורום תקנה אך עצם קיום הפורום הוא חיובי, זה טוב שיש פורום שמטפל בנפגעים שמופיעים בפניו אבל יש לי ביקורת על ההתנהלות ואביא שתי דוגמאות בולטות".

לטענת הרב דרוקמן, בעת פרסום הפרשה על ידי פורום לא תקנה, אף אחד לא טרח להודיע קודם לרב אלון. "הוא, משפחתו והורים הזקנים צריכים לשמוע על כך בתקשורת? היו צריכים לשלוח רופא כשמודיעים על הדבר הזה. זו התנהלות? זה יחס?".

"למה פורום תקנה ממשיך לרדוף את הרב אלון?", שואל הרב דרוקמן ומזכיר כי אנשי הפורום אמרו לאחר פרסום הפרשה כי הם סיימו את הטיפול בנושא. "למה הם שכרו משרד של יחסי ציבור כדי שינסה להטיל עליו בוץ? ואכן עשה זאת כמה ימים לפני הכרעת הדין של השופטת. האם זה לא משפיעה על השופטת?".

דוגמא נוספת שמביא הרב דרוקמן מתייחסת לפרסום בשבוע שעבר בעיתון "בשבע". "ביום שישי האחרון התפרסם שפורום תקנה - גורמים אנונימיים בו - טוענים שפנו אלי כדי שאפגוש את המתלוננים הנפגעים של הרב אלון ולא הסכמתי לפגוש אותם. זה שקר מוחלט", מודיע הרב דרוקמן, "איש לא פנה אלי בנדון. אני חושב שפורום כזה חשוב מאוד אבל יש לי ביקורת על ההתנהלות שלו".

"שמונה שנים קשות עברו על הרב מוטי אלון, זה לא מספיק? צריך יותר מזה? זה היה מעל ומעבר", מוסיף הרב דרוקמן ומדגיש לסיום כי מי שעובר תקיפה צריך להתלונן, למשטרה או לפורום תקנה. "כולם רואים שלא עוברים לסדר היום על זה שהתלוננו, מה צריך להיות יותר מזה? שאדם כל ימי חייו ירדפו אותו? המסר הוא ברור - צריך להשתדל למנוע כל תקיפה ואם קורה דבר כזה צריך לטפל בחומרה".

רבנים בצינות הדתית: את שלנו אמרנו, אין מה להוסיף

כאן המקום לציין כי אנשי פורום תקנה קיבלו החלטה שלא להגיב בפרשה אחרי פסק הדין אך מפנים לדברים החמורים שנכתבו בעבר על הרב מוטי אלון ומבקשים שלא להוסיף דבר.

הרב אבי גיסר הבהיר בשיחה עם ערוץ 7 לאחר גזר הדין כי התלונות נגד הרב אלון שהובאו בפני פורום תקנה לא הגיעו לבית המשפט ולא נכנסו לכתב האישום. "אפשר לומר באופן מוחלט- פורום תקנה מילא את תפקידו בפרשה הנוכחית וממשיך למלא את תפקידו בהווה ובעתיד".

"מטרות הפורום הושגו", הדגיש הרב, "הרתענו את הפוגעים והענקנו לנפגעים את הביטחון שאסור לפחד ועליהם לפנות לגורמים מוסמכים שיאמינו להם ויסייעו".

נציין כי רב בכיר בציונות הדתית קרא אפילו להפסיק לקרוא את ספריו של הרב אלון ואף לא להזכיר את שמו בעקבות העדויות הקשות (הבלתי פליליות אך מוסריות) כפי שהגיעו לפורום תקנה. רב נוסף ששוחח עם ערוץ 7 שב והדגיש כי פורום תקנה עומד מאוחרי פרסומיו ומביע צער על החלטת גורמים שונים בציונות הדתית להטיל דופי באנשי הפורום העוסקים בעבודה חשובה בציונות הדתית.