דן חלוץ, שם את הקלפים על השולחן
דן חלוץ, שם את הקלפים על השולחןשלומי כהן

כל האמת בפנים. ביום שישי האחרון התקיים כנס מקצועי של איגוד שופטי הכדורסל, באצטדיון החדש בנתניה.

על הפרק: איך ומתי אפשר להיעזר במוניטור במהלך משחקי פלייאוף הכדורסל.

במהלך הכנס הסביר המדריך הראשי טוד ווירניק, כי החל ממשחקי הפלייאוף הקרובים יוכל שופט המשחק להיעזר במוניטור הטלוויזיה במהלך שתי הדקות האחרונות של המשחק. גם הסתכלות זאת במוניטור היא רק לצורך בדיקת זריקה אם נעשתה בזמן או לא, ולבירור כדור שיוצא החוצה. אבל לא זה מה שהיה מעניין וסוער בכנס. 

כשעתיים לאחר תחילתו הגיע אל הכנס יו"ר איגוד הכדורסל, דן חלוץ, ובאווירת מתח כבדה שהייתה בחדר, פנה אל יו"ר איגוד השופטים והטיח בפניו את הביקורת הרבה ששמר בבטן מזה זמן רב.

עוד הוסיף חלוץ ואמר כי לתחושתו ישנה אפליה בין השופטים ואפילו אי אלו שיבוצים פסולים. לסיום, פנה חלוץ ישירות ואמר לוירובניק "זמנך הגיע. עשית מספיק קדנציות, הגיע הזמן להתקדם. תסיים את תפקידך בסיום העונה".

על פי ההערכות, וירובניק לא יהיה היחידי שיפוטר, יחד אתו כל שדרת ההנהלה באיגוד תוחלף על ידי חלוץ. כאשר הכוונה היא למדריך הראשי טוד וורניק, למשבץ הראשי משה ביטון וליושב ראש הוועדה המקצועית שלמה רבינוביץ'.

מספר שופטים בכירים בענף הכדורסל לא נשארו חייבים, ואמרו לחלוץ כי הוא ניזון משמועות בלבד וכי הוא לא מכיר את הנתונים האמתיים. חלוץ הסכים להקשיב לשופטים הבכירים, ופגישה אתם אמורה להתקיים בקרוב.

כזכור, זו כבר תקופה ארוכה שחלוץ מנסה להיפטר מוירובניק, ובמקומו להכניס את השופט ירון זריף, שבסוף העונה יפרוש מתפקידו כשופט ראשי - כעת סוף כל סוף העז להגיד את הדברים.