רייס וטיוס. השני הצטיין הערב
רייס וטיוס. השני הצטיין הערב עודד קרני

"מה נשתנה הלילה הזה? שלא בכל הלילות אנו אוכלים 13 שלשות", כך סיכם את המשחק מאמן הצהובים דייויד בלאט.

מכבי אלקטרה תל אביב הביאה את ארמאני מילאנו למשחק בהיכל נוקיה וכבר מההתחלה לא השאירה לאיטלקים שום סיכוי.

לאחר שני משחקים הבינו במכבי שאם לא יתחילו להפגין נחישות ואגרסיביות, אין להם מה למכור מול הקלעים של האיטלקים. כזכור, במשחק הראשון בין השתיים באיטליה, ניצחה מכבי בנס גדול את מילאנו לאחר שכבר פיגרה בפער דו ספרתי. בזכות יכולת גדולה בשתי הדקות האחרונות של המשחק גררה מכבי את מילאנו להארכה ושם המשיכה את הקצב המצויין שלה והצליחה לנצח את המשחק הראשון. ניצחון שגרם לבייתיות של הסדרה לעבור לידי הקבוצה מתל אביב.

מילאנו הגיעה למשחק השני באיטליה, כשהיא יודעת שאין דבר שאפשרי מבחינתה חוץ מניצחון, שכן המשחק השלישי והרביעי יהיו בתל אביב. ואכן מילאנו עשתה את שלה והייתה גדולה על הצהובים כשניצחה אותם 91:77. הערב (שני) הגיעה הנקמה הצהובה.

הצהובים מתל אביב זכו בתצוגת עידוד מאוהדיה הרבים, ויחד איתם נראתה כמו הקבוצה הגדולה ההיא של 2004 עם שאראס ופארקר. אגרסיביות רבה נרשמה במשחק, כאשר מכבי הראתה שגם קלע גדול כמו האקס קית' לנגפורד לא יכול על ההגנה החזקה של הקבוצה. לנגפורד סיים את המשחק עם 12 נקודות בלבד, הרבה פחות מהממוצע שלו העונה ביורוליג.

מי שנתן את הטון אצל הצהובים בהתקפה היו דייויד בלו עם 16 נקודות, וריקי היקמן שסיים את המשחק עם 15 נקודות ו6 אסיסטים. ה"אס" של מכבי, אלכס טיוס, שעשה השנה את קפיצת המדרגה שלו, תרם למכבי בשני צידי המגרש. בכלל, טיוס הגיע למכבי העונה רק בשל החוק הרוסי, שמכריח שבכל מצב נתון בליגת העל הישראלית יהיו שני ישראלים על המגרש, וטיוס מחזיק בתעודת זהות ישראלית כזאת. טיוס הגיע כישראלי וכדי לתת מנוחה לשון ג'יימס וסופו שחורציאניטיס, אך עם פציעתו של ג'יימס והחוסר יציבות אצל סופו הביאו את טיוס לקבל הרבה דקות משחק, והוא לא נשאר חייב והוכיח את עצמו בכל דקה שהוא על המגרש. ריבאונדים רבים בהגנה ובהתקפה ויכולת סיום מהגבוהות שיש לקבוצה בתוך הצבע, אלו הן מנת חלקו של טיוס.

הניצחון הערב מביא את מכבי מרחק של ניצחון אחד בלבד, מההעפלה אל הפיינל פור, שיתקיים במילאנו. אז האם מכבי תשכיל לנצח את המשחק הרביעי שיתקיים ביום רביעי? אם כן, מכבי תחזור למילאנו אבל לא למשחק מול המקומית, אלא לפיינל פור היורוליג.