קבלת פנים מרגשת לעולים חדשים

חניכים בשבט הרא"ה ואביחי בסניף שערי תקוה, ערכו קבלת פנים לעולים חדשים מארצות הברית בשדה התעופה בן גוריון.

יעל רון , ז' באייר תשע"ד

מקבלים את העולים
מקבלים את העולים
סניף שערי תקוה

לאחר שמדינת ישראל קמה הגיעו אליה עולים חדשים ממדינות רבות בעולם, לאורך השנים התמעטו מספר העולים אבל הם עדין קיימים ונמצאים במרכזי הקליטה.

שבט הרא"ה ואביחי מסניף בני עקיבא שערי תקוה החליטו לצאת לפעילות בנמל התעופה בן גוריון, ביחד עם ארגון 'נפש בנפש' שמעודד עליה לארץ, הם קיבלו בשירה וריקודים עולים חדשים מארצות הברית וגרמו להם להרגיש בבית.

"כשהעולים הגיעו קיבלנו אותם בשלטים ומזכרות, כמו ברכת הבית שהכנו יום לפני כן. שרנו ורקדנו להם, עשינו שמח", מספרת מירב יחזקאל, מדריכת שבט הרא"ה.

"הרעיון לקבלת העולים עלה בזכות הקומונרית שלנו, שבעבר היתה פעילה בארגון 'נפש בנפש' והחליטה להכיר לנו את הארגון ולהפוך אותנו לפעילים בנושא. העולים מאוד התרגשו מהקבלת פנים, ראו את השמחה וההתלהבות בעיניים שלהם. הם הצטרפו לריקודים והשירה, הוציאו מצלמות ותיעדו את הכל".

את הפעילות הם מקווים לעשות שוב בקרוב, "ברור לנו שזאת לא תהיה הפעם האחרונה שנעשה את זה, הבעיה היא התאריכים שלא תמיד נוחים לחניכים ולמדריכים, ולכן זאת לא יכולה להיות פעילות קבועה אבל היא תתבצע שוב בעזרת ה'. אין ספק שההרגשה שיש בפעילות כזו היא מדהימה, להסתכל על קבוצת עולים, שביניהם גם אנשים בודדים שעלו לבד ולראות את האור בעיניים שלהם, את ההתרגשות לאחוז בדגל ישראל. זאת היתה חוויה מעצימה, ציונות לשמה מה שגרם לנו להעריך את יום העצמאות אף יותר".