בלו. יפרוש?
בלו. יפרוש? עודד קרני

ממה נתחיל? אף אחד לא נתן סיכוי למכבי השנה להגיע לאירוע הפיינל פור של היורוליג, בטח שלא לזכות בו.

רבים הרימו גבה כשהצליחו לנצח בסדרה את מילאנו ולהעפיל אל חצי גמר הפיינל פור. כשהגרילו בחצי הגמר את צסק"א של אטורה מסינה, אמרו כבר - צסק"א אכלו אותם. להזכירכם, זו אותה צסק"א שהביסו באמצע העונה את מכבי ב-35 הפרש.

כשמכבי ניצחו את צסק"א אמרו "נו טוב, נס מילאנו 2". עדיין לא נתנו להם סיכוי, בטח לא מול ריאל מדריד שהגיעה עונה שנייה ברציפות למעמד הגמר של המפעל היוקרתי.

בעונה שעברה הם הפסידו לאולימפיאקוס היוונית במהפך מטורף שניות לסיום המשחק, מה הסיכויים שהם שוב יפספסו את ההזדמנות להחזיר את הגביע אחרי 19 שנים? בעונה הבאה תארח מדריד את האירוע היוקרתי באולמה הביתי ותנסה להשאיר שם את הגביע. גם מול ריאל שיחקה מכבי העונה פעמיים עוד לפני המפגש הערב, גם מולה היא הפסידה בשתי הפעמים. אי אפשר היה לצפות ניצחון צהוב, ועוד עם יכולת שיא וללא ניסים. איך אמר בלאט בסיום המשחק? "את מכבי תל אביב לא מנצחים שלוש פעמים בעונה".

גיא פניני, קפטן הצהובים הזמין את דייויד בלו להניף איתו את הגביע. פניני עבר עונה לא קלה בכלל. לאחר שהתנהגות והתבטאות מכוערת שלו כלפי יונתן שולדבראנד במשחק הדרבי לפני שנתיים, הוציאה אותו מפוקוס לאורך עונה וחצי. פניני זכה הערב להניף את גביע האליפות השישי בתולדות מכבי. בלו לעומת זאת, הגיע העונה לאחר שהקבוצה כבר נבנתה והצליח להתחבר לקבוצה תוך כדי ריצה. כעת מדברים על נסיונות להשאיר את הסמל הצהוב לעוד עונה. אם יש מגיע בספורט, זה לשניים האלה.

ורייס? השחקן שהגיע מבאיירן מינכן, זה שלא קיבל מספיק הזדמנויות בהתחלה ואף כמעט ונחתך, נתן את משחק חייו שוב ברגע האמת וקלע 26 נקודות בגמר, דבר שזיכה אותו בתואר MVP פיינל פור היורוליג והארכת חוזה במכבי.

אבל מעל כולם, שוב בלט האחד והיחיד, הרמטכ"ל - דייויד בלאט. כן ממשיך, לא ממשיך. כן יעריכו, לא יעריכו. מה זה משנה עכשיו? בלאט עם הישג נדיר כשזכיה זו באליפות אירופה עם מכבי מצטרפת למדליה אירופית ואליפות העולם לנבחרות הרשומות על שמו. בלאט ממצב את עצמו כאחד המאמנים הגדולים באירופה, ואולי הגדול מכולם?  

אז האם בלאט נשאר? לטענת דייויד פדרמן, אחד מבעלי הקבוצה: "לפי מה שהוא אמר לי היום, הוא לא הולך למקום אחר". בלאט מצידו מצהיר ואומר אני רוצה סמכויות רחבות וחוזה ארוך טווח.

והיו גם היקמן, טיוס, סופו וסמית' שהופיע סוף כל סוף ברגע האמת. וזו הייתה הקבוצה הגרועה בתולדות מכבי?