לא מנצחים אותם אז שונאים אותם. מכבי ת"א חוגגת
לא מנצחים אותם אז שונאים אותם. מכבי ת"א חוגגת פלאש 90

"תכניסו את היהודים לתאי הגזים", "אני מקווה ששחקני מכבי יעשו מקלחת גזים אחרי המשחק", "אצל היטלר זה לא היה קורה". משפטים כאלה ועוד הדומים להם נכתבו על גבי הרשת החברתית, טוויטר, בסיום משחק גמר היורוליג מול ריאל מדריד ביום ראשון האחרון.

17.5 אלף משתמשי טוויטר ספרדים הביעו את זעמם על הפסד הקבוצה ממדריד למכבי תל אביב בגמר היורוליג. לצורך כך הם פתחו קבוצה בטוויטר הנושאת את שמם של היהודים לגנאי, ושם צייצו כנגד הקבוצה הצהובה והיהודים בכללם.

ציוציי האנטישמיות הללו הוציאו מכליהם את אחד עשר ארגוני היהודים בספרד, ואלה החליטו להגיש תביעה כנגד חמישה מאותם מצייצים אנטישמים. בתביעה שהגישו הארגונים ישנם רק חמישה שמות של אנשים שצייצו בזהות מלאה הכוללת תמונה ושמות חשבון. לדברי הארגונים ישנם עוד עשרות אלפים שצייצו באנונימיות ומתחבאים מאחורי כתובות של טוויטר.

בכירים בקהילה היהודית בספרד אמרו "ההיסטוריה מלמדת אותנו שקל לחשוב שהציוצים האלה מגיעים מתוך מקום של תסכול לאחר התבוסה, אך יש נושאים שאסור לקחת בקלילות".

גם בהנהלת היורוליג לא נשארו אדישים למתקפה האנטישמית האחרונה, והוציאו הודעת גינוי רשמית למעשה החמור "הנהלת היורוליג מבקשת להביע את סלידתה המוחלטת מכל גזענות שהיא ומתגובות גזעניות ומפלות שנעשו ברשתות החברתיות לאחר זכייתה של מכבי תל אביב".

עוד המשיכו וכתבו "היורוליג, ארגון ספורטיבי עם קבוצות מ-12 מדינות שונות, חוגג את הגיוון בשפות, תרבויות, גזעים ודתות ומקדם את הספורט בכלל והכדורסל בפרט, ככלי לשיתוף בין הקהילות".

הנהלת היורוליג אמרה גם כי היא תמשיך במאמצים למגר את הגזענות, ומקווה שהאנשים שכתבו את הדברים הללו "ילמדו מהאוהדים שהגיעו לפיינל פור במילאנו מספרד, רוסיה, ישראל ומדינות רבות אחרות, איך אפשר לחיות בהרמוניה מושלמת וכבוד הדדי כאשר חולקים את אותה תשוקה, לכדורסל".

הנהלת היורוליג הבטיחה כי היא תמשיך לעבוד עם הרשויות במטרה להעלים את כל תופעת האפליה והגזענות.