עופר עיני. יציל את הכדורגל הישראלי?
עופר עיני. יציל את הכדורגל הישראלי? צילום: פלאש 90

מינוי מטעםאחרי שבע שנים בתפקיד, הודיע לאחרונה יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון כי לא ימשיך לקדנציה נוספת בתפקיד. הודעה זו של לוזון אינה מפתיעה במיוחד וגם אינה מבשרת טובות דווקא עבור האוהדים הרבים של הכדורגל בישראל.

בהודעתו אמר לוזון כי הוא אינו מתמודד בבחירות הקרובות על קדנציה נוספת כיו"ר ההתאחדות, מאחר שהוא תומך במועמדותו של עופר עיני, יו"ר ההסתדרות לשעבר. מלבד תמיכתו של לוזון, עיני גם נתמך בסיעות הפועל ומכבי ולא נראה כי יש מישהו שיכול לערער על מועמדותו בבחירות שיתקיימו ב29 ליולי.

אל תדאגו ללוזון, הוא לא יהיה מחוסר עבודה. מאחורי הקלעים עובד לוזון על האפשרות להגדיר לעצמו תפקיד חדש: "נשיא ההתאחדות לכדורגל" - מי שלא רצה את לוזון כיו"ר, יקבל אותו כנשיא. במידה שהתפקיד החדש לא יסתדר, יהיה לוזון ממלא מקום יו"ר ההתאחדות. 

במילים אחרות: לוזון ימשיך למשוך בחוטים ולקבל החלטות רבות והרות גורל בעתידו של הענף שלא ידע ימים יפים מזה הרבה זמן.

כאמור, מועמדותו של עיני לתפקיד כבר נסגרה מזמן וכך גם מינויו, ונראה שהבחירות שיתקיימו בעוד כחודשיים יהיו לפרוטוקול בלבד. בטח לאחר שעיני כבר נפגש עם שני המתנגדים הגדולים של לוזון - אלונה ברקת וג'ק אנגלידיס וקיבל אף את ברכתם ותמיכתם.

כבר חצי שנה שהשמועות בדבר אפשרות מינויו של עיני לתפקיד יו"ר ההתאחדות רצות במסדרונות ההתאחדות, רבים מדברים בשקט וחוששים מאוד ממינוי קרוב זה. בכירים בענף הכדורגל אמרו בעילום שם היום: "עיני מגיע ללא שום רקע והבנה בענף, וכבר ראינו בענף הכדורסל מה קורה ליו"ר שמגיע ללא הבנה בתחום"

גם מקורביו של עיני הסבירו כי  "תפקידו של עיני יהיה בעיקר לדחוף באמצעות קשריו לבניית מגרשים, טיפוח הנוער וגיוס כספים מעבר לשמירה על נבחרות ישראל והליגות הנמוכות". רצון העם? יישום מסקנות ועדת זליכה? רשימת מועמדים לגיטימית? שכחו מזה, מה שהיה הוא שיהיה.

אם באמת ירצה, יש מה לעשות, והרבה: טיפול ביוקר המחיה שקיים גם בכדורגל הישראלי, חשדות להטיית משחקים ושיפור התדמית הציבורית, אלו הם רק חלק מהמטלות שיחכו ליורש של לוזון.

אז האם האיש שהצליח במשק הישראלי יצליח גם בכדורגל הישראלי? לנו רק נותר לקוות שאכן כן, ושהפוליטיקה והעסקנות לא יחלחלו לענף הספורט המעניין שבמדינה.