סגן שר החינוך אבי וורצמן (הבית היהודי) סייר היום (ה') בעיר לוד יחד עם ראש העירייה יאיר רביבו, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, סגן ראש העיר יוסי הרוש וחבר המועצה מטעם "הבית היהודי", עמיחי לנגפלד.

במהלך הסיור ביקר סגן השר בבית הספר ''הראל'' ונחשף לעשייה של בית הספר בתחום החינוך המיוחד. כמו כן נפגש וורצמן עם גרעין ''אורי'', בו חברות 20 בנות שירות לאומי המשתייכות לעמותת "עמינדב" שפועלות בעיר בתחומים חינוך, חינוך מיוחד ורווחה.

סגן השר וורצמן הודה להן על ''המהפכה החברתית-חינוכית" שהן מובילות וקרא להן להמשיך לשנת שירות נוספת. "העובדה שהגעתן לכאן כקבוצה של בנות היא מהלך חשוב לעיר. כקבוצה יש לכן כוח לחולל שינוי חברתי גדול שמתחיל בקהילה ומתרחב לעיר כולה", אמר.

בהמשך הסיור ביקר סגן שר החינוך בכפר הסטודנטים "איילים" והשתתף בשיח משותף על פעילותם בעיר. בשיח עלה נושא היזמות העסקית-חברתית שהסטודנטים מקיימים בלוד ונדונו דרכים לעידוד סטודנטים להישאר ולהמשיך לגור בלוד גם לאחר סיום לימודיהם.

לסיום ביקר וורצמן במכינה הקדם צבאית ''מעוז'' ונפגש עם ראשי הגרעין התורני בעיר והמנכ"ל החדש בני פרינץ .

סגן השר העיד כי "הנוכחות של מנהיגות צעירה של כפרי הסטודנטים, של תלמידי המכינה הקדם צבאית ושל מאות חברי הגרעין התורני ובנות השירות בעיר אינה מובנת מאליה. לחשוב שאך לפני כמה שנים הייתה מגמת עזיבה של הצעירים מהעיר לוד, וכיום, בעזרתכם, התהפכה המגמה ורואים נהירה של צעירים רבים לעיר".

''מרשים לראות את ההשתלבות והמעורבות של הצעירים בקהילה המקומית ובכוונתי לפעול יחד עם ראש העיר והמנהיגות הדינמית והצעירה בעיר על מנת לקדם תכניות שיאפשרו השארות של צעירים בעיר גם לאחר סיום לימודיהם", הבטיח וורצמן.