שכונה חדשה באיתמר

ביישוב איתמר נחנכה אתמול (חמישי) שכונת ''נופי ארומה'' ובה רחוב גלעד על שם גלעד זר הי"ד, קב"ט מועצת שומרון שנרצח על-ידי מחבלים השבוע לפני 13 שנים.

השכונה החלה להיבנות מיד לאחר רצח בני משפחת פוגל הי"ד, כתשובה למעשה הנתעב.

בטקס הסרת הלוט השתתפו ראש המועצה גרשון מסיקה וסגנו יוסי דגן, מזכ''ל "אמנה" זאב חבר (זמביש), יעל זר, אמו של גלעד הי"ד ובני המשפחה. באיתמר מתכוונים כבר בקרוב להתחיל בבניית רחוב נוסף בשכונה.

"זוהי תשובה ניצחת למחבלים שטעו לחשוב שיוכלו לשבור את רוח העם היהודי בעזרת מעשי רצח נתעבים של תינוקות נשים וחפים מפשע", הכריז מסיקה באירוע. ''הישוב איתמר מוכיח שוב שוב את פירוש המילים חוסן לאומי. עין לא תישאר יבשה אל מול הפלא הזה בשומרון. הישוב איתמר שהולך ומתחזק, נושא את ראשו אל-על, למרות המכות הקשות שספג".

ראש המעוצה בחנוכת השכונה החדשה


יוחנן גולדין, שהגיע לאיתמר מרמת גן ונכנס עם אשתו ובתו התינוקת לביתם החדש ברחוב גלעד סיפר כי "הייתי תלמיד של אודי פוגל. היה לי חלום שהרב אודי יחתן אותי. לא זכיתי, אבל לי ולאשתי היה ברור שנגור באיתמר. למרות שהכרנו אחרי הרצח. מבחינתנו כל משפחה שנוספת לאיתמר היא משמעותית מאוד ולכן היה חשוב לנו לגור כאן".

משה זר, אביו של גלעד הי"ד סיפר בטקס על בנו ועל הכאב הגדול שפקד את המשפחה לאחר הרצח. ''גלעד היה כמו חוט שקישר בין כולם בכל התחומים. לכן כל-כך מתאים לקרוא רחוב על שמו. רחוב שמקשר בין אנשים ומשפחות''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו