השלב הבא - נשים חרדיות בפוליטיקה?

הרב אמנון בזק: תפנית בעמדת חברי הכנסת החרדים - הצבעה לאישה לתפקיד נשיאת המדינה. "ההנהגה החרדית מקבלת את הגישה הציונית דתית".

ניר הר זהב , י"ב בסיון תשע"ד

השלב הבא - נשים חרדיות בפוליטיקה?-ערוץ 7
אורבך עם ח"כים חרדים
צילום: פלאש 90

הרב אמנון בזק, ר"מ בישיבת הר עציון באלון שבות, טוען כי בבחירות לנשיאות היום (שלישי) מתרחש "מפנה היסטורי", כשחברי כנסת חרדים יצביעו עבור אישה, דליה איציק, לתפקיד נשיאת המדינה.

''היות שהח"כים פועלים כידוע על פי הנחיית גדולי התורה החרדים, הדבר מצביע על תפנית מהותית בעמדתם", כתב הרב בזק בעמוד הפייסבוק שלו.

לדבריו, ההנהגה החרדית מקבלת את הגישה ההלכתית המקובלת זה מכבר בציונות הדתית, שאין איסור לבחור אישה לתפקיד ציבורי במשטר דמוקרטי, ''כפי שבין היתר פסקו הרב עוזיאל והרב ישראלי זצ"ל''.

''לאור מפנה זה אנו צפויים לכאורה לראות נשים חרדיות, שגם כיום פעילות בכל חלקי החברה, משתלבות גם בהנהגה הפוליטית, ובמקביל שתיפסקנה ההתנכלויות לנשים חרדיות המנסות לאחרונה להקים מסגרות פוליטיות שונות", כתב.

הרב בזק הוסיף כי אם מותר לחבר כנסת חרדי להצביע לאישה כנשיאה, מותר גם לציבור החרדי להצביע לאישה לתפקיד זוטר יותר של חברת כנסת או חברת מועצה עירונית. ''אולם אם שינוי זה לא יתרחש, הדבר יעלה שוב הרהורים נוגים על הדרך שבה נבחרי הציבור החרדים עושים שימוש מניפולטיבי בהלכה ומגמישים אותה על פי צרכיהם הפוליטיים".