ריבלין: אני איש של העם

הנשיא הנבחר, ראובן ריבלין, הודה לח"כים על הבחירה בו, "האמון שנתתם בי היום מכל קצוות הבית הזה, מחייב להשיל ממני את הפוליטיקה".

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ב בסיון תשע"ד

הנשיא הנבחר, ראובן ריבלין, הודה לחברי הכנסת על הבחירה בו ופתח את נאום הכתרתו בפיוט "אוחילה לאל אחלה פניו".

ריבלין ציין, כי "היום הגענו לסופה של מערכת בחירות קשה ומטלטלת. אמון הציבור בהליך בחירת הנשיא ספג פגיעה קשה ומחובתנו לשקמו ולהשיבו".

ריבלין פנה למתמודדים מולו ואמר, "אני מודה לחברי המתמודדים שהוסיפו מאשיותם הדר למערכה ומאחל להם שימשיכו לפעול למען הציבור".

"כנסת ישראל היתה עבורי בית, מה היתה רבה אהבתי אליו וכל ליושביו ולעובדיו, כל עובדיו. בשבע קדנציות של הכנסת ישבתי כאן, בשתיים מהן היתה לי הזכות לעמוד בראשה. ברגע זה אני מתחיל את הפרידה מהמקום הזה", הוסיף ריבלין.

"חברי וחברותי חברי הכנסת. זכיתי היום באמונכם, זכיתי באמון הציבור בישראל דרככם. האמון שנתתם בי היום מכל קצוות הבית הזה, מחייב להשיל ממני את הפוליטיקה. אאלץ גם לעזוב את ביתי הפוליטי, הליכוד, כפי שהחוק מחייב אותי. האמון מחייב אותי לא להיות איש של מפלגה, אני איש של כולם, אני איש העם".

ריבלין הודה במיוחד לכמה מחבריו, לשר גדעון סער, חיים כ"ץ, יעקב ליצמן, אלי ישי, שלי יחמוביץ', אילן גילאון, אורי אורבך, אורי אריאל, יצחק ועקנין.

"תרשו לי לברך את מי שתהיה בעוד כחודשיים הגברת הראשונה של המדינה, רעייתי נחמה שאני לא בטוח שהיא תוכל לעזור לכם בנושאים שאתם רגילים, רעייתי האהובה נחמה, ילדי ונכדי הרבים", אמר ריבלין בפניה למשפחתו, וחתם במילים, "תחי הדמוקרטיה הישראלית, תחי מדינת ישראל".

את טקס הרמת הכוסית לכבוד נשיא המדינה הנבחר ראובן (רובי) ריבלין פתח יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין, אשר אמר "רובי היקר, אני רוצה לאחל להצלחה בהמשך הדרך ולברך 'ברוך שחלק מכבודו לבשר ודם'. הוכחת שהמתמיד, המאמין ומי שדבק במטרה הוא המנצח. אני מאחל לך שתמשיך לאחד את העם ונעבוד יחד למען אחדות העם והממשלה. ואני רוצה להודות למתמודדים האחרים ולאחל להם שימשיכו לעשות למען העם בעשייה פרטית".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך אף הוא את ריבלין, "אנחנו מכירים ומוקירים את הדרך הארוכה שעשית. צריך אומנם לחכות שלושה שבועות עד שנקרא לך בתואר 'נשיא' אבל מעתה אתה האזרח הראשון של מדינת ישראל. לפניך שתי משימות: ללכד את העם על כל חלקיו ולייצג את מדינת ישראל כלפי העולם. אני יודע מה כובד האחריות והמשקל המונחים לפתחו של בית הנשיא ואני יודע שאתה תעשה את כל מה שביכולתך כנשיא לייצג את המדינה. אני מבטיח לך שכראש ממשלה אני אסייע לך".

ראש האופוזיציה, חה"כ יצחק הרצוג, הזכיר את שורשיו של ריבלין. "לו היו תלמידי הגאון מוילנא משערים שאחד מצאצאיהם יהיה נשיא של מדינת ישראל הפורחת והמשגשגת הם לא היו מאמינים".

"אני משוכנע שאתה תהיה נשיא נפלא, מאחד ומלכד, ושתהיה אוזן קשבת גם לאלו שלא מחזיקים בדעתך, כפי שעשית תמיד כיושב ראש הכנסת", הוסיף הרצוג.