''נשיא של ארץ ישראל''

בקואליציה ובאופוזיציה בירכו את ראובן ריבלין על בחירתו לנשיא. בנט: "נשיא שמאמין בזכותו של עם ישראל על ארצו ולא מתבייש לומר זאת".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בסיון תשע"ד

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, בירך את ח"כ ראובן ריבלין על בחירתו לנשיא המדינה.

"איש הליכוד ואיש המחנה הלאומי ניצח. אני מצפה לשיתוף פעולה עם הנשיא הנבחר למען אחדות עם ישראל וכל אזרחי ישראל", אמר נתניהו.

שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט אמר "ישראל קיבלה נשיא לאומי, ציוני, אוהב ארץ ישראל ואוהב עם ישראל, נשיא שמאמין בזכותו של עם ישראל על ארצו ולא מתבייש לומר זאת", אמר בנט והוסיף ''אנחנו תמכנו בו ואנו מאושרים מהתוצאות".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר כי ''באישיותו ובדרכו מגלם ראובן ריבלין דמות ראויה ביותר לכהן כנשיאה של ישראל, אשר ייצג בכבוד את כלל אזרחי המדינה", אמר יעלון.

לדברי שר הביטחון, הנשיא הנבחר יביא עמו למשכן הנשיא את ערכיו היהודיים והדמוקרטיים ''ויהיה גורם חשוב בקשר עם המגזרים השונים, בקירוב לבבות ובמאבק חסר הפשרות באלימות, בשנאת הזרים ובגזענות כלפי כל מי שהוא שונה או אחר.

''רובי ריבלין כבר הוכיח רגישות ויכולת אנושית נדירה לגעת בכל אדם - ללא הבדל דת, גזע ומין - ובהיותו נשיאה של מדינת ישראל יהווה גשר לכלל החברה הישראלית על גווניה השונים, סמל עבור כולנו", אמר יעלון.

יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד שוחח עם הנשיא הנבחר ריבלין, "אין לי ספק כי תמלא את תפקיד נשיא המדינה בממלכתיות ובאחריות המחייבות ותהיה נציג נאמן של הציבור הישראלי".

ח"כ אלי ישי (ש"ס) אמר "העם צריך דמות מחברת- והעם קיבל דמות מחברת", אמר ח"כ אלי ישי, "מדינת ישראל זוכה היום להיות מיוצגת ע"י אדם ראוי שיידע לחבר בין הקבוצות השונות, לגשר על מחלוקות ולהציג את פנייה של ישראל בעולם. בחירתו משקפת את בחירת רוב העם ובחירתי שלי. אני שמח בבחירתו של ידידי ראובן ריבלין לתפקיד הנשיא, הצלחתו היא הצלחתנו".

סגן שר הביטחון, ח"כ דני דנון, אמר "כנסת ישראל בחרה את הנשיא המתאים ביותר, איש אוהב ירושלים וציון, ליכודניק מלידה, שימשיך לפעול למען עם ישראל בנחישות אין קץ ורגישות שאינה יודעת גבול", אמר דנון.

סגן שר החינוך ח"כ אבי וורצמן אמר "הכנסת עשתה היום את הבחירה הראויה ביותר לנשיאות. זהו יום מרגש עבורי ועבור רבים שייחלו לראות בראשם, סוף סוף, אדם שאין ראוי ממנו לייצג את פניה היפות של אהבת הארץ, האומה, המדינה והדמוקרטיה".

ראובן (רובי) ריבלין, איש ירושלים ברמ"ח אבריו, ממשיכם של בגין וז'בוטינסקי, הוא האיש הנכון במקום הנכון לכהן כנשיא המדינה, המתהדרת היום באזרח מספר אחת שהוא פניה היפות ביותר", אמר.

סגנית השר ציפי חוטובלי בירכה אף היא על ניצחונו של ריבלין. "היום ניצח האינטרס הלאומי את כל האינטריגות והסכסוכים האישיים. רובי ריבלין הוא האיש הנכון בתפקיד הנכון. שמחתי להיות מראשוני התומכים בנשיא העשירי של מדינת ישראל", אמרה.

ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה) בירכה את ריבלין, "מדינת ישראל זכתה בנשיא מצוין, אשר יחבר בין כל חלקי העם ויעשה זאת בהגינות, בצניעות ובממלכתיות".

יחימוביץ' אמרה גם כי "אין להצטער על הטלטלה שעברה על המערכת הפוליטית במרוץ לנשיאות, מדובר בניקוי אורוות שהוא חלק מהמאבק בשחיתות. יש לקח מוסרי חשוב בבחירתו של אדם נקי כפיים ויש לקוות כי מעתה מי שנגועים בשחיתות לא יעזו להתמודד על משרות ציבוריות".

ח"כ עיסאוי פריג׳ (מרצ) מסר "דמוקרט אמיתי, איש שפיו וליבו שווים ושרוממות שלטון החוק וזכויות האדם מנחה אותו. ריבלין ידע תמיד לשלב את הרגישות לזכויות אדם עם תפיסה פוליטית ימנית, שילוב הולך ונכחד בימין הישראלי. אני בטוח שלמרות דעותיו המדיניות הוא יצליח להיות נשיא של מדינת ישראל כולה, על שלל מגזריה וחלקיה", אמר.

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, ציין כי "רובי ריבלין הוא איש ירושלים אוהב התורה, העם והארץ. אני בטוח שבעזרת מידותיו הנעלות הוא יאחד את עם ישראל כולו סביב ארץ ישראל ויחזק את אופיה היהודי של המדינה".