פרס לריבלין: אתה ראוי לכך

"יש תקופת חפיפה ואני עומד לרשותך מרגע זה והלאה בכל נושא", הבטיח הנשיא פרס לנשיא הנבחר ראובן ריבלין.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ב בסיון תשע"ד

פרס לריבלין: אתה ראוי לכך-ערוץ 7
פרס וריבלין. ארכיון
צילום: פלאש 90

נשיא המדינה שמעון פרס התקשר היום (שלישי) לברך את נשיא המדינה העשירי של מדינת ישראל הנבחר - ראובן (רובי) ריבלין.

"רובי, כבוד הנשיא הבא שנבחר כדת וכדין, אתה ראוי לכך ואני שמח על כך, זהו תפקיד שמביא איתו אחריות רבה מאוד, אתה צריך לשקול כל אמירה וכל מעשה, אבל אתה תעשה זאת בהצלחה כי אתה מיסודך אדם חם וטוב", אמר פרס לריבלין.

פרס ציין עוד, כי "יש תקופת חפיפה ואני עומד לרשותך מרגע זה והלאה בכל נושא, אני והצוות שלי נשמח לעשות כל שאפשר כדי להעביר את החפיפה בצורה מכובדת וראויה ואני עושה זאת בנפש חפצה ובלב טוב".

"אני בתום כהונה של 7 שנים כנשיא מדינה וזוהי זכות ענקית, מאחר שזה שירות לעם. בתפקיד הנשיא אתה לא מושל, אתה משרת. ובעיני אין דרגה גבוהה מלשרת את העם באמונה, ביושר בלב טוב ובתקווה עזה - ואתה מצויד בתכונות האלה. אני מאוד שמח להעביר אליך את התפקיד ואני מאחל לך הצלחה ובטוח שתצליח בכל דרכיך ובעתידך שיהיה גם בעתידה של מדינת ישראל", הוסיף פרס.

בסיום השיחה הודה ראובן ריבלין, הנשיא הנבחר לנשיא פרס על הברכות החמות ואמר בהתרגשות גדולה, "אני מודה לך בשמי ובשם רעייתי נחמה, אין לי כל ספק בדברים שאמרת, יהיה לי מאוד קשה להיכנס לנעלייך הגדולות, נשיא מדינת ישראל התשיעי שמעון פרס, לא יהיה קל להיות הנשיא העשירי אחרי כהונתך שכן עשית הרבה פעולות לטובת האנושות כולה, תודה לך שמעון יקירי".