לא לזה פיללנו: 0-0 בין ברזיל מקסיקו

משחק לחימה של הנבחרת המכסיקנית מנע ניצחון שני מברזיל, שתצטרך להשתפר בדחיפות אם תרצה לקטוף את הגביע.

מאור יפרח , כ' בסיון תשע"ד

רונלדו. בברזיל חסרים חלוצים כמוהו.
רונלדו. בברזיל חסרים חלוצים כמוהו.
צילום: פלאש 90

ההצגה השנייה מתחילה, ברזיל ומקסיקו נפגשות להצגה שנייה בגביע העולם 2014. ברזיל הגיעה כפייבוריטית לנצח את המשחק מול מקסיקו, מקסיקו הגיעה כדי לחבל בקרנבל של ברזיל.

ברזיל ניצחה בשבוע שעבר את קרואטיה, בזכות יכולת טובה וקצת עזרה מהשופט היפני, ואם לשפוט על פי המשחק הראשון נראה כי הם מסוגלים לנצח כל משחק עד לגמר. מקסיקו מגיעה למשחק לאחר שניצחה את קמרון במחזור הקודם שגם היא קופחה על ידי השופטים שפסלו לה שני שערים חוקיים. לנו נותר לקוות ששערוריות מסוג זה, לא יפריעו ולא יפגמו בחוויית ההנאה שלנו מהכדורגל.

בקיץ האחרון נפגשו שתי הנבחרות בגמר האולימפיאדה בלונדון, ומקסיקו יצאה מהמשחק שידה על העליונה כשנצחה 2:1 את הנבחרת הברזילאית שעוד מחכה לנקום על ההפסד הכואב. נציין כי בסה"כ נפגשו הקבוצות במהלך ההיסטוריה 38 פעמים: 22 ניצחונות לברזיל, 10 ניצחונות למקסיקו ו-6 תוצאות תיקו.  

תקציר המשחק

מופע גדול של אוהדי הקבוצה המקומית בתחילת המשחק, עשרות אלפי אוהדי ברזיל לא יתנו לכל המפגינים שבחוץ להפריע להם בחוויית הכדורגל שלה הם חיכו כל ך הרבה זמן. האצטדיון בפורטלזה כמעט קרס מעוצמת הרעש שעשו האוהדים, כיאה לחווית מונדיאל אמיתית של ארץ הסמבה.

ברזיל הייתה רחוקה מלהרשים ונראה כי היא עוד תצטרך לעבוד קשה מאוד על מנת לזכות בגביע הנחשק.                           מקסיקו בחינתה לא הראתה כדורגל ענק, אבל הגיעה עם אקסטרה מוטיבציה והציגה משחק לחימה מרשים מאוד שלפעמים היה קצת אגרסיבי מידי וכך נסתיימה המחצית הראשונה בתיקו מאופס.                                                                   במחצית השנייה ברזיל התעוררה והחלה ללחוץ את מקסיקו, אך זה היה מאוחר – מקסיקו הסתגרה סביב שערה וכמעט הצליחה לעקוץ עם מתפרצות מסוכנות שהביכו את ההגנה הברזילאית, אך איש המשחק הוא ללא ספק שוערה של מקסיקו שהציל כמה וכמה שערים בטוחים ומנע בשתי ידיו ניצחון ברזילאי שני ברציפות, מה שסיים עוד משחק מאופס בטורניר שסך הכל נראה מצוין עד כה. אנחנו נקווה שזה יהיה המשחק האחרון שמסתיים ללא שערים שהם הדבר שלשמו נתכנסנו...

מהלך המשחק

דקה 10: התקפה ברזילאית מסוכנת, אוסקר פרץ טוב ומסר כדור מצוין לפרד שבעט רק לרשת החיצונה.

דקה 25: הררה המקסיקני ניסה את כוחו בבעיטה מ-20 מטר, הכדור הלך לשמים.

דקה 26: כדור של נייאמר היה מיועד לפרד, אך פרד לא הגיע בזמן ודווקא דני אלבס תפס את הכדור. הגבהה טובה שלו מצאה את ראשו של נייאמר שנגח מצוין, אך למקסיקו יש שוער בשער.

דקה 35: עוד מצב של ברזיל, שוב היה זה בעיטת קרן של נייאמר,  גם הפעם אוצ'ואה עצר את נגיחת פרד.

דקה 44: המצב הטוב ביותר של ברזיל עד כה, והיה זה דווקא דויד לואיז הבלם שהגיע למצב טוב לבדו מול השוער. אבל שוער מקסיקו המשיך להפגין יכולת טובה ומנע מברזיל לעלות ליתרון.

המחצית השנייה

דקה 57: עוד כדור אדיר של הררה כמעט ופגש את הרשת, אך הכדור עלה סנטימטרים ספורים מעל שערו של סז'אר.

דקה 60: המטווח המקסיקני על שערו של סז'אר נמשך, אך עדיין ללא הצלחה. הפעם היה זה קווארדרו, שניסה בעיטה שטוחה ששרקה סמוך לשער ברזיל.

דקה 63: כדור חופשי של נייאמר היה קרוב מאד לעלות את הסלסאו ליתרון, אך הכדור חמק החוצה.

דקה 69: כדור מצוין של ברנרד הגיע לנייאמר שהיה חייב לכבוש את שער היתרון, אך השוער הדף מצוין.

דקה 76: ברזיל מתקרבת לשער היתרון. הפעם זה היה תורו של גו', המחליף הטרי שמצא את עצמו לבד מול השוער אך לא דייק כלל.

דקה 81: כדור ענק של נייאמר לכיוונו של גו' כמעט היה ברשת, אבל שוב פעם השוער המצוין של מקסיקו קלט את הכדור.

דקה 86: בעיטה חופשית של נייאמר מצאה את ראשו של טייאגו, שוב שוערה של מקסיקו היה במקום להציל את האומה המקסיקנית.  

דקה 89: בעיטה מסובבת אדירה של קווארדרו המקסיקני עלתה קצת מעל שער ברזיל.

בסופו של משחק הנבחרת שתצטרך לעשות חשבון נפש, היא נבחרתו של פילפה סקולאורי שהייתה רחוקה מלהציג כדורגל משובח. דווקא החבורה המקסיקנית יכולה להיות מרוצה ממצבה, לאחר שנתנה פייט מצוין לברזילאים ובאמתחתה יש כבר ארבע נקודות יקרות.

הרכבי הקבוצות:

ברזיל: ז'וליו סזאר, דני אלבס, תיאגו סילבה, דוד לואיז, מרסלו, פאוליניו, לואיס גוסטאבו, אוסקר, רמירס, ניימאר ופרד.

מקסיקו: גיז'רמו אוצ'ואה, פול אגילאר, פרנסיסקו רודריגס, הקטור מורנו, רפאל מרקס, מיגל לאיון, חואן חוסה ואסקס, אנדרס גוורדאדו, הקטור הררה, ג'ובאני דוס סנטוס ואוריבה פראל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il