כדורסל
כדורסל צילום: פלאש 90

יריבות רבת שנים ושנאה תהומית קיימת בין שני מועדוני הכדורסל הבכירים של ליגת העל הטורקית - פנרבחצ'ה וגלאטסראיי.

השנאה כל כך גדולה שקשה למצוא שחקן שעשה את המעבר הישיר בין שני המועדונים הטורקיים. 

השבוע הגיעה העימות והשנאה בין השתיים לשיא חדש כשגלאטסראיי הודיעה כי לא תעלה למשחק מספר 7 בסדרת הגמר בין שתי הקבוצות. הסיבה? לטענת הקבוצה, הנהלת איגוד הכדורסל הטורקית משוחדת לטובת פנרבחצ'ה.

נשיא הקבוצה אונאיי אייסאל, הודיע ביום שלישי האחרון כי קבוצתו לא תעלה למשחק המכריע בשל שלוש סיבות: הראשונה היא החשש לשלומם של אוהדי הקבוצה מגלאטסראיי, שכן הבעיות הביטחוניות באולמה הביתי של פנרבחצ'ה עשויים לסכן את האוהדים הרבים שלא יגיעו בשל כך.

הסיבה השנייה היא ההבדלים הגדולים בעונשים שקיבלו שתי הקבוצות בעקבות התפרעות האוהדים של שניהם במהלך המשחקים בסדרה. בעוד שפנרבחצ'ה ספגה קנס של 8,500 אלף יורו בלבד אחרי התפרעות אוהדיהם במשחק השישי בסדרה, גלא נענשה אחרי משחק מספר שתיים כשהותר לה להכניס רק 5,000 ילדים ונשים למשחק.

הסיבה השלישית היא המרכזית לדבריו של אייסאל להחרמת המשחק הקובע. שיבוצו של השופט ששפט במשחק הקודם בין הקבוצות במשחק הקובע היא בעיניו חשד מבוסס לכך שהנהלת איגוד הכדורסל מוטה לכיוונה של פנרבחצ'ה.

מהלך זה של גלאטסראיי קבע כי פנרבחצ'ה היא האלופה בליגת העל הטורקית על אף שלא שיחקה את המשחק הקובע. אייסאל הודיע כי בשנה הבאה לא תשחק קבוצתו בליגת הכדורסל הטורקית.