כדורסל
כדורסל פלאש 90

בכל היסטוריית הכדורסל הישראלית שידעה ימים ומשחקים אלימים במיוחד, לא נראתה אלימות פיזית כמו שנראתה אמש במשחק הכדורסל בפלייאוף הליגה הסרבית. 

במשחק הראשון בסדרת הפלייאוף של ליגת העל בכדורסל הסרבית, נפגשו שתי היריבות הגדולות ביותר בליגה - פרטיזן בלגרד והכוכב האדום למשחק דרבי טעון רותח ואלים במיוחד.

הכל התחיל כשדולה וויושביץ', מאמן פרטיזן בלגרד, כעס על החלטת השופטים כנגד קבוצתו במהלך המשחק, והחליט בצעד חריג במיוחד להוריד את שחקניו מהפרקט. צעד זה גרם להפסקה של כרבע שעה בסיומה חזרו השחקנים והמאמן הקפריזי למשחק. חזרתם למשחק לא עשתה טוב לאף אחד מהצדדים ובטח שלא לחובבי הכדורסל - הרבע האחרון הפך למלחמה, ולא במובן הספורטיבי.

8:20 דקות לסיום המשחק החלו מכות מטורפות בין שחקני פרטיזן והכוכב האדום שעל הפרקט. כיאה לאלימות במגרשים בסרביה, אף אחד מהצדדים לא יכול היה לשתוק לנסות למנוע את המשך האלימות ושני הספסלים של שתי הקבוצות מיהרו להצטרף למכות המטורפות. שופטי המשחק עוד ניסו להפריד אבל ללא הצלחה יתירה.

לאחר זמן רב של מכות, החליטו השופטים להרחיק את כל השחקנים, מלבד שמונה (שלושה מפרטיזן, חמישה מהכוכב האדום). גם הקהלים של שתי הקבוצות לא אהבו את חוסר הספורטיביות והשתוללו ביציעים. שופטי המשחק לא עשו דין שונה והורו להוציא גם אותם מן האולם.

שמונה הדקות האחרונות של המשחק התקיימו מול יציעים ריקים, ושמונת השחקנים קיוו רק לסיים את המשחק בשלום עד למפגש הבא ביניהם. המשחק הסתיים בתוצאה 88:97 לזכות הכוכב האדום שסיימו את המשחק עם ארבעה שחקנים מול שלושה של פרטיזן. המשחק הבא צפוי להיות חם לא פחות.

זו לא הפעם הראשונה שבה נקשרים מאמן פרטיזן, וויושביץ', וקבוצתו פרטיזן בכל הקשור לאלימות במשחקי הכדורסל. רק לפני שבועיים חנק המאמן את שחקן ז'לז'ניק - בוגדן בוגדנוביץ', במהלך מכות שהתקיימו במשחק בליגה בין הקבוצות. ולחשוב שזו קבוצה שמשחקת במפעל היורוליג היוקרתי..