הארנק מתרוקן מהר
הארנק מתרוקן מהר אילוסטרציה: ThinkStock

מבלים? חפשו בילויים חינמיים או זולים 

סרט בבית עם חברים, הליכה לים במקום לבריכה, השאלת ספרים בספרייה במקום רכישת ספרים, פעילות התנדבותית חד-פעמית או רציפה. בילוי מהנה לא חייב לכלול הוצאה של כסף.

מוציאים? עשו זאת חכם 

אם בכל זאת החלטתם לצאת לבילוי בתשלום, קחו עמכם סכום מוקצב במזומן, והקפידו לא לחרוג ממנו. הליכה לבילויים עם סכום בלתי מוגבל (או עם כרטיס אשראי) גוררת הוצאות נוספות ומיותרות. 

יוצאים? בדקו אם יש קופונים לאטרקציות

אפשר להוריד קופונים מהאתרים השונים, וכדאי לרכוש מראש כרטיסים לאירוע שאליו רוצים ללכת. רכישה קבוצתית מוזילה בדרך כלל את מחיר הכרטיס.

מטיילים? השאירו כסף ל'הוצאות ברזל'

בעת בילוי או טיול הקצו מראש כסף לנסיעה הביתה, ללינה ולמזון. עם כל השאר אפשר "לשחק". חשוב שלא תיתקעו בלי כסף לחזור הביתה, בלי מקום לישון או בלי מזון ושתייה.

נערכים לחופש? תכננו 

דעו כמה כסף יש לכם וכמה אתם יכולים להרשות לעצמכם להוציא. כך תוכלו לנהל את התקציב לחופש ביתר קלות וליהנות מהחופשה בלי דאגות. ניתן להיעזר ב'לוחופש' באתר ארגון 'פעמונים'. באתר תמצאו גם מדריכים מפורטים לחופש הגדול, להורים ולבני הנוער.

מחפשים הכנסה? מצאו עבודה זמנית 

חפשו מקורות הכנסה זמניים לחופש: הדרכה בקייטנות, גם במסגרת פרטית בימים שבהם קייטנות המתנ"סים אינן פועלות, בייביסיטר, עבודה במקומות העבודה של ההורים, שמירה על כלבים, הפעלות בימי הולדת, ספירת מלאי בחנויות, טלמרקטינג, עבודת גינון, שטיפת מכוניות, מתן שיעורים פרטיים, הדרכה בחוגי יצירה ובישול ועוד.

צורכים? אל תבזבזו

נסו לחסוך בחשמל ובמים. המתג שאתם רגילים להשתמש בו כדי להדליק את המזגן או את האור, אחראי גם לכבותם.

הכותב הוא דובר 'פעמונים'