סירב לארח חתונת לסביות ונקנס

גן אירועים יחוייב לפצות זוג לסביות ב-60,000 ש"ח לאחר שסירב לערוך להן מסיבת חתונה. גן השמונה: לא יכולנו לפעול נגד רצון אלוקים.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשע"ד

סירב לארח חתונה לסביות ונקנס
סירב לארח חתונה לסביות ונקנס
Thinkstock

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה ערעור שהגיש בית ההארחה "יד השמונה" וקבע כי היה עליו לערוך את מסיבת החתונה של בנות הזוג טל יעקובוביץ' ויעל בירן, לאחר שנישאו בלונדון.

התובעות נישאו בשנת 2008 באנגליה בנישואים אזרחיים וביקשו לערוך לאחר מכן מסיבת חתונה למשפחותיהן וחבריהן בישראל.

לטענתן, הן פנו לאולם האירועים ביד השמונה, וסיכמו עם בעלי המקום על עריכת האירוע. כאשר הבינו מנהלי יד השמונה כי מדובר בחתונה של זוג לסביות, הודיעו להן כי אינם עורכים אירועים לזוגות חד־מיניים והזמנתן בוטלה. לבסוף, ערכו השתיים את החתונה בקיבוץ צובה.

השופט משה יועד הכהן ציין בפסק הדין כי ברשות הרבים אין היחיד יכול לכפות רצונו לא על יחיד אחר ולא על רבים.

"המערערת אינה רשאית לאכוף את השקפותיה הדתיות והערכיות, לא על יחיד ולא על רבים המבקשים להשתמש בשירותיה, ולמנוע מהם שימוש כזה, רק משום שאורחות חייהם נוגדות את השקפותיה הדתיות והערכיות", כתב.

בית המשפט חייב את גן האירועים בפיצויים בסך של 60,000 ₪ לטובת הלסביות בתוספת הוצאות משפטיות בסך של 15,000 ₪.

גורם בגן האירועים אמר בשיחה עם ערוץ 7 כי מדובר במושב של יהודים משיחיים המאמינים יחד בתנ"ך והברית החדשה. "לצערנו הלסביות העמידו אותנו במצב לא נעים כשביקשו לקיים אירוע המנוגד לרצון אלוקים. לא רצינו לפגוע באף אחד, לא באנשים פרטיים ולא בציבור שלם אבל לא יכולנו לקיים אירוע המנוגד לרצון אלוקים ולא הייתה לנו ברירה. צר לנו על פסיקתו של בית המשפט שפגעה בנו כלכלית ותדמיתית".